Hriech B. Kollára je len na jeden Otčenáš!!

Autor: Stanislav Martinčko | 10.7.2020 o 13:55 | Karma článku: 12,96 | Prečítané:  4018x

      Diplomová práca Borisa Kollára je z pohľadu občana nič iné, len búrka v pohári vody, lebo občania majú ďaleko pragmatickejšie starosti, ako sa zaoberať diplomovkami, ktorým aj tak veľmi nerozumejú.

      B. Kollár svojou diplomovkou nespôsobil občanom a štátu žiadne škody, len využil to, čo slovenský školský systém umožňuje. A ten toho umožňuje viac ako dosť, najmä tým, ktorí z neho profitujú, nie len tak, že sa dá kúpiť skúška, miesto, profesúra, docentúra  a nehovoriac o celom korupčnom systéme, ktorý sa chce tváriť, ako nezávislý. Aj dnes v súvislosti s diplomovkou B. Kollára počujeme hlasy profesorov, docentov a aj iných držiteľov vysokoškolských titulov, ktorí svoj honor získali viac menej podvodom, ako svojimi vedomosťami. Živým príkladom je profesor Jahnátek, bývalý minister za SMER-SD, ktorý titul profesora obhájil v Košiciach a dokonale znevážil akademický senát. Akademické senáty a akademická pôda svoju nezávislosť len zneužíva na výrobu profesorov, docentov, ktorých výsledkom práce je upadajúca úroveň vzdelania absolventov a tí nie raz končia v zahraničí, ako umývači riadov. Aj na slovenských univerzitách nájdeme nie len nadaných žiakov ale aj oddaných pedagógov, ktorí osamotení nemajú šancu pozdvihnúť úroveň nášho školstva, najmä ak toho vidia podstatne viac, ako bežný občan. Legendami sú najmä historky študentov o tom, ako prebieha vyučovací proces, skúšky, a aj diplomové práce. Trhový mechanizmus sa dostal aj na akademickú pôdu a naplno sa využíva, aspoň v tomto sú študenti zorientovaní a môžu ďalej pokračovať a využívať svoje vedomosti v praxi.

     Na vyčistenie chlieva, nie len akademického, ale aj súdneho a aj celej spoločnosti od pliagy, ktorou je zamorené cele Slovensko potrebuje riadneho Herkulesa s veľkou lopatou. Nájde sa??

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Konkurenčné megaprojekty

Bratislavská Hlavná stanica bude vraj už čoskoro kompletne zrekonštruovaná. Kde sme to už len počuli?


Už ste čítali?