Ako si žijú „dediči“ P. Pašku?

Autor: Stanislav Martinčko | 8.4.2020 o 12:42 | Karma článku: 11,81 | Prečítané:  7123x

       Je len samozrejme, že nemáme na mysli rodinu P. Pašku, ale jeho pokračovateľov biznisu v zdravotníctve, ktorým sa zvykne v reči mafie hovoriť tiež „rodina“.

          Je to aktuálne najmä teraz, keď nás a celý svet navštívil koronavírus a donaha vyzliekol zdravotný systém Slovenska, ktorý celé roky pomáhala vyzliekať nemalou zásluhou aj „rodina“ najmocnejšieho muža nášho zdravotníctva P. Pašku. Táto „rodina“ obsadila tie najlukratívnejšie miesta v zdravotníctve nehľadiac na odbornosť a morálku, známymi sa stali najmä teta Anka a masér Kostka, ako príklady fungovania tejto zdravotnej „rodiny“.  Pamätáme sa, ako pri odchádzaní z postu predsedu Národnej rady R. Fico ďakoval P. Paškovi za skvelo odvedenú prácu, podobne ako nedávno ďakoval za skvelú robotu p. Monike Jankovskej. „Rodina“ aj po odchode Pašku na večnosť pokračovala v biznise v zdravotníctve, užívala si blahobyt, skupovala nehnuteľnosti kade - tade, známe sú bujaré oslavy, spoločné dovolenky a lyžovačky týchto „dedičov“.  Dnes, keď koronavírus zaútočil aj na Slovensko, zisťujeme, koľko nedostatkov začínajúc základnými zdravotníckymi potrebami, ako sú rúška, či rukavice, dezinfekčné prostriedky, chýbajú nie len preto, že sa o to riadne nik nestaral, ale najmä preto, že peniaze z nášho zdravotníctva vo veľkom odnášali „dediči“ P. Pašku.  Príkladov je v našom zdravotníctve určite veľmi mnoho, stačí spomenúť, kto a akým spôsobom určoval chod VÚSCH Košice a určite sa za múrmi tejto inštitúcie skrýva mnoho nepoznaného, o ktorom má vedomosti bývalý župan, či bývalý primátor Košíc p. Raši.

         Dnešní mocipáni by preto mali podrobne analyzovať prečo a akým spôsobom mizli peniaze zo zdravotného systému, kto a za aké peniaze si kupoval blahobyt a kto nad tým všetkým držal ochrannú ruku.

 

Prajeme všetkým pokojné sviatky Veľkej noci.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo robí astronaut, keď mu zrušia štart, a koľko bude stáť prvý lístok do vesmíru (otázky a odpovede)

Odpovedáme na najčastejšie otázky k historickému štartu SpaceX s ľuďmi.

Komentár šéfredaktorky

Hoax: Fico sa chce zmeniť

Dnes už nemôže byť Robert Fico ani len veľvyslanec.


Už ste čítali?