Zákon pre chudobu, zákon pre papalášov?

Autor: Stanislav Martinčko | 14.8.2019 o 14:08 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2309x

       Padni komu padni! – často počúvame z úst politikov túto okrídlenú vetu, keď sa snažia oklamať občanov, že pred zákonom sme si všetci rovní.

        Dennodenný život nás presvedčuje o tom, že na Slovensku máme zákony, ktoré má dodržiavať a byť zodpovedná len chudoba, papaláši si s dodržiavaním zákonov nelámu hlavu, preto doteraz aj pri bezbrehom rozkrádaní verejných peňazí boli podhodení súdu len dve papalášske rybičky, veľké ryby si ďalej slobodne plávajú. V súvislosti s rozpredávaním omrviniek z majetku dphačkového kráľa a jeho neúplného zoznamu, vrátane pohybu na účtoch sa advokát vyjadril, že zákon sa stopercentne nedodržiava a nikomu sa aj tak nič nestane. Zrejme je to preto, že je do toho zapletený aj najväčší sociálny papaláš.  Na druhej strane, keď sa jedná o majetok nejakého chudobného človeka, tak zákon sa stopercentne dodržiava a takému chudákovi je štát schopný zabaviť aj posledný rohlík, ktorý mal odložený na večeru. Dnes sa znova presvedčujeme čo je pre naše média a politikov najdôležitejšie. Nie sú to nedokončené diaľnice, rozvrátene školstvo, zdravotníctvo, žobrácke dôchodky, nízke mzdy, nekvalitné potraviny, dotácie na pestovanie buriny a mnoho ďalších veci, ale na prvom mieste je bradatý premiér v buldozéry a najväčšou udalosťou Slovenska sa stáva 30 m stĺp pre NRSR.

         Keby títo páni, ktorí sú zodpovední za tento stav Slovenska, takou rýchlosťou, akou postavili stĺp, sa venovali zodpovedne svoje práci, tak na to že sme niekedy stavali diaľnice, mali nízke dôchodky, chodili do zaostalých škôl a nemocníc, jedli zo západných kontajnerov, by sme dnes už len spomínali.     

          Žiaľ! .....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Aj Fica verejne podporili niektorí členovia predsedníctva, bez boja sa nevzdá

Peter Pellegrini v utorok Roberta Fica vyzval, aby položil funkciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Pellegrini ešte nemá silu na poriadne buchnutie po stole

Pellegrini má zatiaľ menšiu podporu ako Fico.


Už ste čítali?