Deťom, dôchodcom centy, špiónom tisíce?

Autor: Stanislav Martinčko | 28.3.2019 o 11:38 | Karma článku: 3,67 | Prečítané:  1442x

        Trojhviezdičkový a možno teraz už aj  viac hviezdičkový generál si láme hlavu, ako naverbovať bojachtivých mužov a ženy do okyptenej armády.

         Vyzerá to dnes tak, že nám chýbajú vojaci a drahú vojenskú techniku nebude mať kto obsluhovať, možno najväčší osoh budú mať z nej šrotoviská. Armádni verbovači sľubujú novým regrútom zvýšene platy, ktoré sú v porovnaní s inými armádami NATO doslova smiešne, preto je ťažko mladým mužom obliekať vojenskú uniformu a robiť pajácov celej horde generálov, ktorých je pomaly viac, ako vojakov. Našej armáde chýba k tomu, aby sa mohla vyhlásiť za bojaschopnú, ktorej by sa mal niekto obávať, veľmi veľa z toho čo má mať armáda.  Obávať sa však musia všetci naši súčasní a aj budúci nepriatelia, lebo zásluhou našich špiónov vieme o nich všetko, aj aké majú čísla topánok, či pod posteľami majú schované nejaké zbrane a iné vojenské tajomstvá. Prečo si to myslíme? Ak štát šetrí a obracia každý cent vtedy, keď má pridať ožobráčeným dôchodcom, poníži deti 16 centami a služby špiónov oceňuje tak, že si vedia kúpiť desiatky lukratívnych nehnuteľnosti nie len na Slovensku, tak špiónska práca musí mať pre našu krajinu neoceniteľný význam. Ale čo si pomyslia o špiónskych platoch špičkoví lekári, vedci, alebo ľudia, ktorí obetavo zachraňujú životy, alebo naše matky, ktoré mnoho ráz pri opatere svojich deti nezažmúria oko ani v noci, alebo sestričky ktoré opatrujú našich chorých, alebo učitelia, ktorí učia novú generáciu, alebo otcovia, ktorí pracujú za mzdu, ktorá je ako keby pracovali na pánskom, alebo my všetci, ktorí žijeme od výplaty k výplate a sme nútení žiť v tomto mafiánko – špiónskom štáte? ?

       Ak v čase mieru sú naši špióni tak štedro platení, tak kto ich zaplatí v čase vojny? Alebo pôjdu tam, zvyknutí na peniaze, kde im ich dajú a nás jednoducho zradia?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer

Bývalý policajný šéf porušil pravidlá facebooku o reklame.

Dobré ráno

Dobré ráno: Smer sabotuje reformu nemocníc, ktorú sám sľúbil

Ide o najväčšiu reformu ostatných rokov.

Komentár Petra Schutza

Nositelia normalizačného víru sú tu stále

Trebárs Fico musel podpisom potvrdiť súhlas s odpudivosťou celej tejto éry.


Už ste čítali?