Prečo o Rómoch včera v televízii nediskutoval vajda z Luníka IX, pán Raši?

Autor: Stanislav Martinčko | 22.1.2018 o 14:01 | Karma článku: 10,37 | Prečítané:  15182x

Až ako povrchnú musíme hodnotiť dramaturgiu vládnej TA3 a skoro ovládnutej RTVS, keď zabudla do diskusie o problematike Rómov pozvať jedného z najpovolanejších ľudí a to kolosálne úspešného županského kandidáta

na košickom Luníku IX, ktoré patri medzi najznámejšie v celej EU.

        Kto môže o problematike Rómov vedieť viac, ako pán Raši, ktorý získal na deviatke ohromujúcich 91% hlasov, ktoré ho právom môžu pasovať do funkcie vajdu. Takýto úspech sa nepodarí hocijakému odkundesovi, ale len človeku, ktorý dokonale pozná zákutia života Rómov. Je preto až trestuhodné od spomínaných televízii, nedať nádejnému vajdovi priestor na určite znalú problému diskusiu. Televíziám však nemožno uprieť snahu dať priestor v diskusii aj nejakému Rómovi, ale balkánsky cigán, ako familiárne volajú spolustraníci ministra vnútra, to nemohol v žiadnom prípade nahradiť. Za primátorovania pána Rašiho sa na Luníku IX. udialo mnoho užitočných aktivít, ako príklad môžeme uviesť, keď pri jednej z mnohých návštev ten zistil, že je niečo v neporiadku s jedným obytným blokom, zdalo sa mu, ako keby sa nakláňal podobne ako veža v Pise a nechcel okrem existencie samotného Luníka IX, ktorý je sám o sebe atrakcia, ďalšiu atrakciu, tak nechal nie len jeden obytný blok na náklady mesta zbúrať. Ako ďalší príklad sociálneho cítenia pána primátora je vznik novej osady pri vstupe do mesta s názvom Mašličkovo, kde žijú ľudia v nepredstaviteľnej chudobe. Títo ľudia, žijú v chudobe, ale pán primátor môže povedať, že čo chcú, veď majú tečúcu vodu, blízko im tečie Myslavský potok! Včerajšie diskusie o rómskej problematike a jej dôsledkoch na život Slovenska nebolo nič iné, ako mlátenie prázdnej slamy. Kým sa nedá priestor nápadom od ľudí, ktorí majú záujem a riešenie, túto problematiku riešiť, Slovensko tento problém bude pre sebou tlačiť, ako guľu, ktorá sa každým dňom zväčšuje.

            Na tomto mieste by sme spomenuli iniciatívu občianskeho združenia ROSA z Poltára, ktorých nápady a riešenia problému ostávajú nevypočuté.

           Prečo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?