Čakanie na smrť za 22 EUR na deň!

Autor: Stanislav Martinčko | 9.1.2018 o 14:27 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  22124x

Obludnosť systému, v akom dnes žijú občania Slovenska sa dá najlepšie spoznať vtedy, ak niekto vám blízky ochorie tak, že zdravotný systém nad ním zlomí palicu,

vtedy sa príbuzní stávajú súčasťou tohto systému a prinúti ich zamyslieť sa nad jeho fungovaním.

        Ťažko chorý človek je pre naše poisťovne a nemocnice skôr príťažou, prehlásia ho za sociálne odkázaného a silou mocou sa ho zbavujú a hodia na krk príbuzným, napriek tomu, že im nikto nikdy žiadne odvody neplatil, ani nikto ich zdravotne neškolil. Vieme veľmi dobre, aký je štát dôsledný, keď má udeliť nejakú zdravotnú licenciu, čo všetko vyžaduje, ale od príbuzných chce, aby sa starali o ťažko chorého bez akýchkoľvek skúsenosti. Kde s takým chorým človekom, keď nemáte doma na to podmienky? Nastáva doslova peklo na zemi nie len pre zomierajúceho, ale najmä aj pre jeho príbuzných. Koho to však zaujíma? Zdravie, ako také sa stalo na Slovensku výnosným biznisom pre pár chytrákov, ktorí bezcitným a cynickým spôsobom rabujú náš zdravotný systém. Šťastím v nešťastí sa stáva, že vášho príbuzného sa vám podarí umiestniť do zariadenia, kde však čakanie na smrť je záležitosť, ktorá sa pohybuje aj cez 20 EUR na deň, čo mesačne predstavuje cca 700 EUR.   Ktorý zomierajúci si to môže dovoliť zaplatiť, keď štát napriek tomu, že bol celý život poistený, dáva od neho ruky preč?  Štátna zdravotná poisťovňa mrhá pri predražených nákupoch desiatky miliónov EUR, ktorými si napchávajú vrecká všelijaké tety Anky, všelijakí maséri a mocní muži nášho zdravotníctva, ujovia Paľovia a ich kumpáni.  Preto mnohí ťažko chorí pacienti a ich príbuzní prosia Boha, ak už poisťovne na nich kašľu, aby si povolal k sebe ťažko chorého čím skôr a ukončil ich trápenie. Len obludný systém, sa dokáže tak správať k svojim zomierajúcim občanom, aký panuje dnes na Slovensku. Tento systém dokáže z krajiny vyhnať státisíce  obetavých žien, ktoré namiesto vlastných spoluobčanov opatrujú starkých na to odkázaných  po celej Európe.

      Prečo sa Slovensko nedokáže postarať o tých, ktorí si to za celoživotnú prácu isto zaslúžia?  Je zaujímavé, že inde vo svete sa vedia postarať o ľudí, ktorí sú nad hrobom a robia všetko preto, aby im uľahčili posledné dni života. Na Slovensku je to problém a pre náš systém je najlepší taký človek, ktorý platí celý život do poisťovne, zomrie na infarkt, alebo pri nehode, ako 60 ročný a neotravuje potom v starobe poisťovne. Oni tie naše zdravotné poisťovne vedia našporené náležitým a sebe vlastným spôsobom využiť , však tety Anky, mocní Paľovia a vy všetci ostatní, ktorí cynickým spôsobom cicate roky náš zdravotný systém!

         Viete o tom najlepšie, ako sa dá s našimi peniazmi báječne žiť!

        Je nám to jedno?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan nebude celkovým víťazom Tour Down Under, piatu etapu vyhral Porte

Slovenský cyklista ostal lídrom bodovacej súťaže.

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?