Cyril a Metod, Devín a papaláši!!

Autor: Stanislav Martinčko | 17.7.2017 o 14:18 | Karma článku: 10,94 | Prečítané:  9575x

Už si pomaly zvykáme, že Pasienky sa vracajú do nášho spoločensko - politického  života.    Žabky – demokratky poslušne nasadajú do autobusov,

aby robili komparz v komédii s názvom – S pišťaním nás baví svet. Tak ako sa na komparz patrí, nadšene pištia pri slovách vodcu a zabúdajú, že v kabelkách majú šeky od žobráckych dôchodkov. Netrápi ich ani to, že novodobí papaláši sa správajú k ním nevychovane, lebo kým papaláši sedia, oni musia stáť opretí o svoje bakule, namiesto toho, aby im bakuľami v tento sviatočný deň pripomenuli, že na Slovensku sú státisíce dôchodcov, ktorí žijú pod hranicou biedy, že státisíce dôchodcov nemá na poriadne lieky a že ich dôstojná staroba je skôr na posmech, ako na oslavu cirkevného sviatku.

     To, že na tejto oslave nedovolí jeden papaláš vystúpiť druhému paplášovi, svedčí o tom, že kšefty sú im nadradené nad akúkoľvek morálku.

 

 

 Dlhová brzda a cyklotrasy.

        Keby sa uvoľnila dlhová brzda, mohli by sme vo veľkom budovať cyklotrasy – tak si polichotil premiér R. Fico po korčuľovaní so županom Blanárom, tým županom, pre ktorého je milión hore – dole, ale skôr hore. Keď sa tak pozeráme na činnosť županov, tak mnohým by pristal za ich spravovanie veci verejných,  ako odev nie župan, ale niečo pásikavejšie, lebo sa správajú, ako niekdajší feudálni župani.

         Uvoľnenie dlhovej brzdy pre budovanie cyklotrás, vyzerá ako zlý žart, ako niečo, čo hovorí o neschopnosti spravovať krajinu, keď za niekoľko rokov vládnutia boli schopní postaviť len pár kilometrov cyklotrás a pár kilometrov diaľnic. Diaľnica, ktorá mala byť dokončená v roku 2010 je v situácii, keď jej dokončenie je v nedohľadne a peniaze sú už dávno rozflákané. Kto za tento stav ponesie zodpovednosť?  Zrejme tak, ako je doterajším dobrým zvykom – nikto! A slovenský svet sa krúti ďalej, chváliac sa gigantickým hospodárskym rastom, keď nás jadro Európy kŕmi skoro odpadom, za ktorý platíme viac, ako jadro Európy za kvalitu. Tí poslanci, ktorí zahlasujú za zrušenie dlhovej brzdy, aby tak zadlžili naše deti na sto rokov sa vôbec neunúvajú správať, ako riadni gazdovia, ale ako – po nás potopa! – lebo sú im prednejšie vlastné kšefty, ako riadne spravovanie krajiny. Svojho času bol aj v koalícii jeden gazda, ktorý síce chodil s vykasanými rukávmi, ale o  gazdovaní nemal ani dunstu. Zrejme toľko dunstu o gazdovaní budú mať aj tí, ktorí za zrušenie dlhovej brzdy zahlasujú.

         Gazda s vykasanými rukávmi sa opovrhnutia od národa už dočkal, dočkajú sa aj ostaní?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

EKONOMIKA

Slovensko je vo finále súboja o novú automobilku, tvrdí Kažimír

Môže u nás vyrásť piata automobilka.


Už ste čítali?