Zdesenie a rozklad vo vládozlepenci?

Autor: Stanislav Martinčko | 10.1.2017 o 12:38 | Karma článku: 10,83 | Prečítané:  10452x

Podľa niektorých vládozlepencov bolo vyhlásenie ministra Kaliňáka o neexistencii korupcie na najvyšších miestach politiky iba nešťastným vyhlásením, ktoré spôsobilo, že sa na Úrade vlády a na iných miestach  triasla zem.

         Prečo rozklad? No najmä preto, že premiér hovorí o mnohoročnom budovaní korupčného štátu a minister Kaliňák svojim neuváženým výrokom to mnohoročné úsilie budovania korupčného štátu rúca. Mnohí vládozlepenci teraz nevedia, čo ďalej, akou cestou sa majú vydať? Mnohí preto volajú po ďalšej programovej konferencii, ktorá by prívržencov a odporcov korupcie jednotne usmernila tak, aby medzi nimi nedochádzalo k zbytočným treniciam. Niektorí snaživci by chceli, aby sa táto konferencia uskutočnila na Belize a tak sa ušetrilo na kúrení v treskúcej zime. Preto sa už začali obzerať po nejakom rýchlom dopravnom prostriedku,  ktorý by ich bezpečne a rýchlo dopravil do Karibiku. V súčasnosti patrí medzi najrýchlejšie dopravné prostriedky raketoplán Discovery, tak sa nechajme prekvapiť, čo uprednostnia. Belize však už v začiatkoch narazila na odpor domovskej TA3, ktorá rozumne argumentuje tým, že priame prenosy z Belize, by túto inak bohatú televíziu stáli viac, ako prenosy z olympiády v Riu. Zneistenie vládnych zlepencov pramení aj z toho, že čo bude s načatými projektami, ktoré sľubovali doniesť do vreciek tučné provízie, ktoré v žiadnom prípade nemožno nazvať korupciou, lebo je to len daň za to, že podpisujú štátne zákazky. Majú sa toho vzdať? To sa má vzdať svojich pozemkov aj bacsi zo Šamorína, to majú za bagateľ vykúpené pozemky vrátiť všetci? Samozrejme, že nie len projekty a pozemky vŕtajú v hlave našim bezkorupčníkom.  Preto sa im nemôžeme čudovať, že nevedia ministrovi Kaliňákovi za tento jeho neuvážený výrok prísť na meno a čoraz častejšie je počuť slová o balkánskom cigánovi. To načo im bolo potrebné kupovať značne množstvo alobalu? To všetci do jedného sa teraz majú začať správať bezkorupčne? Všetko to úsilie o budovanie korupčného štátu majú len tak hodiť za hlavy?  Načo boli vynaložené milióny na volebnú kampaň, kto teraz zabezpečí riadny chod štátu?  Všetci preto dúfajú, že minister Kaliňák sa za tento neuvážený výrok ospravedlní a všetko sa vráti do starých koľají.

         Je to len fikcia?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?