Zážitkové predsedníctvo EÚ za 70 (61,59) miliónov EUR!!

Autor: Stanislav Martinčko | 2.12.2016 o 11:46 | Karma článku: 10,93 | Prečítané:  7791x

Ani snaha tety Evky nedokázala zmeniť pohľad občanov na to, že naše predsedníctvo nie je nič iné, len rozflakovanie peňazí a podlizovanie sa Bruselu, ktoré stavia slovenských občanov do role poddaných.

Ak premiér a s ním všetci zlepencoví koaličníci hovoria, že sme úspešnou predsedníckou krajinou, je to len ďalší dôkaz, na akom zhnitom konári sa hompáľa Brusel. Ako možno považovať za úspešnú krajinu Slovensko, ktorá sa hrdí, že je najskorumpovanejšou v Európe i na svete? Akí ľudia k nám prichádzajú z Bruselu? Na Slovensku sa vo veľkom rozkrádajú eurofondy, za ktoré doteraz nikto neniesol trestnoprávnu zodpovednosť, nikto z Bruselu nemá záujem riadne vyšetriť kam, komu a začo sú prideľované eurofondy, nikoho z Bruselu nezaujímajú predražované európske projekty, lebo je to zrejme daň za to, že naši mocní poslušne plnia príkazy Bruselu bez toho, aby sa zaujímali, aký to bude mať dopad na slovenských občanov. V podobnom duchu sa niesol aj rozhovor na TA3 s bývalým eurokomisárom Gȕnterom Verheugenom (72), ktorý dnešný stav zhodnotil takto:

1. nové krajiny dobiehajú životnou úrovňou staré krajiny len tie, ktoré im idú naproti.

2. staré štáty v dôležitých otázkach dávajú novým štátom pocítiť, že sú len na to, aby poslušne hlasovali a šúchali nohami pod stolom.

3. nové štáty sa svojimi politickými špičkami správajú k svojim občanom podobne, ako niekedy  králi k svojim poddaným.      

Zhnitý konár, na ktorom sedí celá EÚ sa pomaly, ale isto podlamuje a príčinou toho je , že ak Brusel nechá bez povšimnutia korupčné a byrokratické Slovensko, tak je to len preto, že je potom sám korupčný a byrokratický a namiesto toho, aby sa zaoberal čoraz viac zhoršujúcou situáciou okolo migrantov, aby sa viac zaoberali problémami a potrebami občanov EÚ, tak sa nechávajú opíjať zážitkovými večerami, obedmi, ktoré im pripravujú podaní. O praktikách starých členských štátov by vedeli najlepšie rozprávať poľnohospodári a ľudia zo Slovenska, ktorí sú kŕmení niekedy až odpadmi, ktorí nám tu predávajú ako potraviny a sú oveľa drahšie, ako skutočné potraviny, ktoré predávajú občanom napríklad Nemecka. Počuli ste o tom, že naše predsedníctvo urobilo nejaké rázne kroky na nápravu takého stavu?  Samozrejme, že si to nedoviala, nebudú predsa hnevať tých, ktorí pred nimi mávajú mešcami, z ktorých sa zrejme každému ujde. Sú radšej ticho a poslušne robia poddaných, pripravujú zážitkové žranice a pijatiky na to, aby mohli s dovolením Bruselu rabovať vlastných občanov.

         Na tom nič nezmení ani to, že sa vystatujú, že nerozflákali na to naše predsedníctvo celých 70 miliónov .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?