Vám pán minister Drucker i Vám pán poslanec Beblavy!!

Autor: Stanislav Martinčko | 18.10.2016 o 15:02 | Karma článku: 10,67 | Prečítané:  11455x

      Tance, ktoré sa rozprúdili okolo nákupu CT-čiek pre naše nemocnice sú podľa nás len na to, aby odpútali pozornosť od základného problému, ktorým je šafárenie s verejnými peniazmi.

       Aj poslanec Beblavý, ktorý kritizuje nákup CT-čiek zabúda, že rozhodujúcim faktorom  pre hospodárne nakladanie nie sú odborné komisie a nič nehovoriace termíny, ale všetci zodpovední by sa mali riadiť zdravým sedliackym rozumom.   Ak máme veriť tomu, že naše ministerstva vedú len odborníci, za akého bol považovaný aj minister Drucker, je namieste otázka, či je to ozaj pravda a či aj pán minister nie je len obyčajná babička, ktorá musí poslúchať. Na balamutenie verejnosti sa preto podsúvajú odborné komisie, ktoré majú  bdieť nad hospodárnosťou nákupu CT-čiek.  Je to až smiešne, keď nie až tragické, ak sa na to pozrie sedliacky rozum. Obyčajný sedliacky rozum nepotrebuje odborné komisie, elektronické obstarávanie, ale sám si zisti, kto a aké CT-čka vo svete vyrába, vycestuje do sídla týchto firiem, kde sám dojedná najvýhodnejšie podmienky nákupu so všetkými náležitosťami, ktoré sú potrebné. Vyzerá to jednoduché, nie však pre náš byrokratický systém, ktorý aj jednoduchý nákup, akým sú v tomto prípade CT-čka, je schopný zaobaliť systém tak, aby bol čo najviac zakalený a pripravený pre lov v kalných vodách. Do takto pripravených zakalených vôd sú potom vpustení rôzni príživníci, ktorí sa tvária, ako podnikatelia, v skutočnosti sú to len nastrčené biele kone, ktoré majú dovolené v kalných vodách loviť. Naša krajina už dávno vyhodila na smetisko zdravý sedliacky rozum a obklopila sa straníckymi nohsledmi, ktorí funkciu chápu, ako prostriedok na vlastné obohatenie, svoju činnosť prispôsobujú systému a nezáleží im či konajú hospodárne. Priatelia, skúste s opýtať hociktorého pekára, alebo farmára či na to, aby si kúpil dobrú pec na pečenie chleba, alebo dobrú sejačku, potrebuje zaplatiť ešte odborné komisie, alebo či je schopný si to zrealizovať sám. A náš štát sa tvári, že ho vedú odborníci. Naši mocní vedia, že si môžu dovoliť na národe hocičo, môžu nám na chrbtoch rúbať drevo a my namiesto toho, aby sme sa postavili, tak im ďalej veríme a volíme.

    Smutné!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?