50 EUR na onkológii a rozkradnuté miliardy!

Autor: Stanislav Martinčko | 30.9.2016 o 14:03 | Karma článku: 10,77 | Prečítané:  17574x

        Naše zdravotníctvo sa pomaly dostáva do zlomového momentu, keď mu už nepomôže ani kropenie živou vodou na to, aby vrátilo dôveru pacientom, ktorí s ním prídu do styku.

        Hystéria médií, ktorá sa rozpútala v súvislosti s 50 eurovým úplatkom v Národnom onkologickom ústave v Bratislave mala zrejme pôsobivým spôsobom odpútať pozornosť verejnosti od iných závažnejších korupčných káuz. Možno v tom odpútavaní má prsty aj sám veľký ideologický tajomník zlepenca, aby sa čím skôr zabudlo na Galantu. V tom mu pomáhajú slovenské média, ktoré sa správajú podobným spôsobom, aký je vlastný dievčatám pobehujúcich popri niektorých našich cestách, ktoré sú za peniaze ochotné poslúžiť hocikomu. Nechceme sa zastávať primára z onkológie, ale robiť toľký cirkus pre 50 EUR nám pripadá nenáležité, preto si právom myslíme, že ktovie, kto a čo je za tým humbukom. Týmto pár eurám sa venujú všetky zainteresované média, ktoré si predtým nekládli otázku, prečo nebola takto konfrontovaná políciou napríklad teta Anka, CT-čkari z Piešťan a mnoho ďalších, ktorým stačilo, že mali politické krytie a boli z prúseru vonku. Možno je to aj preto, že 50 EUR je málo na to, aby sa ušlo každému, vždy je lepšie deliť milióny a potom všetko to svinstvo pozametať pod koberec. Niektoré zdroje uvádzajú, že ročne sa z nášho zdravotníctva stratí nevedno kam okolo 2 miliárd EUR. Mnohí tušia, alebo vedia, kto sú tí šťastlivci, ktorí sú schopní vyviesť toľké milióny bez toho, aby sa o nich zaujímala polícia, alebo média, kto sú tí šťastlivci, ktorí bez hanby a štipky svedomia dokážu profitovať na zdraví občanov. Minister Drucker sa pohybuje len po dovolených koľajniciach a tvári sa, že mu radia len tí najlepší odborníci, žiaľ pre nás zatiaľ bez viditeľného výsledku. Ak by bol minister zdravotníctva svojprávna osoba, tak vietor, ktorý by narobil v zdravotníctve, by mnohých bezcitných darmožráčov vyhodil cez okná nemocníc a vyčistil prostredie nemocníc od cynických darebákov a hneď by sa lepšie dýchalo nie len pacientom, ale aj mnohým čestným zdravotníkom, pre ktorých nie je Hippokratová prísaha len obyčajným zdrapom papiera. Vládna moc je si istá svojim postavením, preto sa ani nenamáha nás o skutočnom stave zdravotníctva klamať. Všetci, ktorí sme sa dostali do pazúrov nášho zdravotníctva ďakujeme Bohu, keď sa v zdraví z týchto pazúrov dostaneme. Ale nie všetci máme to šťastie. Mnohí a je nás tisíce, sú takí, ktorí za stav nášho zdravotníctva zaplatia tú najvyššiu daň. Páni, že Vám nie je hanba! Myslíte si, že budeme schopní sa ešte dlho pozerať na to, ako naši príbuzní Vašou vinou predčasne zomierajú?  

       Preto si myslíme, že cirkusovanie pre 50 EUR je len zastieraci manéver na to, aby ste mohli ďalej cynickým a bezcitným spôsobom rabovať naše zdravie.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?