Lídri EÚ, viete s kým na Slovensku máte tú česť ?

Autor: Stanislav Martinčko | 16.9.2016 o 0:00 | (upravené 16.9.2016 o 14:06) Karma článku: 10,59 | Prečítané:  15077x

Lídri štátov EÚ prichádzajú do Bratislavy nie len rokovať, ale aj pózovať a naučeným spôsobom sa usmievať do kamier, ako znak toho, že ako nám je v EÚ dobre.

Do takej strojenej pózy pre kamery sa postavili aj naši traja najvyšší ústavní činitelia s Donaldom Tuskom a Jean-Claude Junckerom a keby to nebolo strojené, tak si vieme ťažko predstaviť, že vedľa seba stoja a usmievajú sa R.Fico a Andrej Kiska.

Fico hovoril o súčasnom prezidentovi, že je úžerník a kto vie, či Juncker správne chápe význam slova úžerník, Kiska hovoril o Ficovi, že je klamár a komunista, Danko je spájaný s privatizáciou, o ktorej je lepšie hovoriť ako o rabovačke a o sebe, ako o človeku, ktorého chcú zlikvidovať. Myslíme si, že pána Danka môže zlikvidovať minulosť a jeho paušálne milióny. Preto by bolo dobre vedieť, či aj v rodnej krajine pána Junckera by mohli pózovať vedľa seba ľudia s podobnou minulosťou ako u nás. Robert Fico by podľa vlastných slov na takej fotke dávno nemal byť, lebo ešte v roku 2014 chcel byť mimo politiky, ale v jeho prípade to vieme pochopiť najmä, ak si jeho vyhlásenie dáme do súvislosti s dokončenou diaľnicou z Bratislavy do Košíc v roku 2010. Realitu poznáme všetci. Výlet lídrov EÚ po Dunaji na požičanej lodi nám trocha bude pripomínať Titanik, keď pri jeho potápaní hrala na niektorých palubách hudba, ako keby sa nič nedialo. So zadlženosťou niektorých členských krajín to vyzerá ako s Titanikom, do ktorého nateká voda za bujarej veselosti lídrov, a Grécko ? Jeho dlh ako keby neexistoval.

 Kto vie či čerstvý vetrík a bujará spoločnosť na lodi za prítomnosti kvalitného jedla a pitia nerozviaže jazyk našim mocným a pochvália sa kolegom, ako sa im podarilo šikovným spôsobom postaviť cez Dunaj kompu. Dúfajme, že naši lídri nebudú chcieť ostať len pri kompe, ale porozprávajú svojim kolegom za bujarej veselosti aj o tom, ako sa dajú ľahko oklamať robotníci pri stavbe diaľnic a aj napriek tomu, že im nie je zaplatené za prácu, patria naše diaľnice medzi najdrahšie v celej EÚ. Ak by chceli kolegovia návod ako to robiť, tak naši lídri budú mať prezieravo pripraveného človeka z Váhostavu a možno to bude sám pán Široký, ktorý skromne čaká v kúte lode na pokyn, aby to prezradil. Ak by náhodou prišli na debatu aj eurofondy a ich využitie, tak lídri EÚ by mali vedieť, že slovenská taxa sa pohybuje na úrovni 20 – 30 percent, niekde aj vyššie, ale nikdy nie nižšie, ktorej časť končí aj v komnatách Bruselu. Naši lídri by sa mali aj pochváliť a ukázať lídrom EÚ aj život a ľudí v skanzenoch, kde nemusíme míňať eurofondy na to, aby sme terajšej generácii ukázali, ako žili ľudia v 19 storočí, lebo na Slovensku život v mnohých osadách pripomína 19 storočie. Zároveň by sa mohli presvedčiť, ako boli využité a minuté stámilióny určené na vyriešenie tohto problému. Naši lídri i EÚ by si nemuseli robiť starosti s plotami a armádami, ktoré by vniesli poriadok do utečeneckej krízy, stačil by jeden šikovný režisér a kameraman, pár miliónov z eurofondov, tí by natočili film o skutočnom živote Slovákov, ktorý by premietali v utečeneckých táboroch.  Po jeho pozretí utečencami by mnohí radšej utekali späť, odkiaľ prišli. Tisíce policajtov, ktorí strážia pokoj lídrov EÚ sa na Slovensku využívajú aj na to, aby pokoj a beztrestnosť mala aj naša elita, ktorej prešľapy polícia poslušne zametá pod koberec. Myslíte si, že sa pán Kaliňák pochváli kolegom, ako spratal zo sveta balenie baníckych peňazí do alobalu? Lídri EÚ aj vo vašich krajinách predčasne zomierajú tisíce ľudí, že nemajú na lieky, ako je tomu na Slovensku? Aj vo vašich krajinách ľudia pracujú za 400 i menej eur mesačne ? Aj vo vašich krajinách žijú dôchodcovia z dôchodku 195eur? Lídri EÚ, prečo nežiadate od našich lídrov takú politiku, ktorá by zabezpečila slušný život aj nám Slovákom? Prečo až 80 % Slovákov žije z ruky do úst ? Lídri EÚ, čo si myslíte, že my nechceme lepšie žiť ? Ale čo my môžeme robiť, keď vidíme, že tí ktorí majú na svedomí náš život sa s vami usmievavo fotia. Naši lídri nás permanentne klamú, prečo by neoklamali aj Vás

Smutné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan nebude celkovým víťazom Tour Down Under, piatu etapu vyhral Porte

Slovenský cyklista ostal lídrom bodovacej súťaže.

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?