Páni z vlády, čo tak tie peniaze zhadzovať z helikoptéry?

Autor: Stanislav Martinčko | 25.8.2016 o 14:37 | Karma článku: 10,65 | Prečítané:  10346x

Jedno z prvých výjazdových zasadnutí prvej Ficovej vlády sa malo konať v kaštieli Betliar, ktoré nakoniec premiestnili do kultúrneho domu, zrejme preto, že ideologické oddelenie strany usúdilo,

že také zasadnutie v kaštieli by mohli občania spájať s grófmi a ich veľkopanským životom, čo by na vládu nemuselo vrhať dobre svetlo. Je pravda, že naši mocní sa z kaštieľa vypratali, ale to nekonečné rabovanie slovenského národa nabralo potom nebývalé rozmery.

        Pri majetkoch, na ktoré si mnohí naši mocní prišli počas vládnutia môžu blednúť nie len Andrassyovci, ale aj mnoho iných grófskych rodín. Niektorým len silné sociálne cítenie bráni v tom, aby si nepostavili ešte väčšie a honosnejšie sídlo, ako je hrad Krásna Hôrka. Mnohí disponujú hotelmi, plavia sa na jachtách a vozia sa tými   najfajnovejšími autami. Ak by ste sa náhodou zaujímali, aký efekt prinieslo zasadnutie vlády vtedy v Betliari a aký osoh prinieslo zaostalému regiónu, tak stačí sa pozrieť na baňu v Nižnej Slanej, či mnohé nefungujúce poľnohospodárske podniky. Vážená výjazdová vláda, ak by ste si trocha viac otvorili svoje kšeftami zaslepené oči, tak pri tých výjazdoch by ste mohli v týchto zaostalých regiónoch vidieť prázdne a zničené maštale, nepokosené lúky, či neobrobené polia. V našich obchodoch je čoraz menej slovenských výrobkov a ročne dovezieme potraviny za stámilióny EUR, ktoré sú mnohokrát nekvalitné a predražené. Ľahkomyseľné sa zbavujeme pôdy namiesto toho, aby sme na našej pôde pestovali zemiaky, cukrovú repu, zeleninu, naše ovocné sady sú zarastené, ako džungľa v Afrike a pritom dovážame tony ovocia, ktoré by malo vyrásť na našich stromoch. Pre rozvoj Slovenska je malý impulz to, že prídete do zaostalých regiónov,  rozhádžete milióny pre svoje spriaznené duše, ktoré majú za úlohu peniaze rýchlo minúť(rozflákať) a ešte niečo urvať aj pre seba. Je málo ísť na pole,  žmolkať klasy obilia, lebo tu treba zmeniť celý systém poľnohospodárstva tak, aby vedel zamestnal desaťtisíce ľudí, najmä tých, ktorí sa nevedia inak uplatniť. Ale čo s vami? Keď máte sami niečo urobiť, alebo vymyslieť, či niečo kúpiť, alebo predať, tak to neviete urobiť a najímate si rôzne poradenské firmy, na ktoré míňate stámilióny. Ťažko tomu rozumieť, keď štát zamestnávajúci tisíce odborníkov, ktorí sú dobre platení, si musí dať platiť za prácu, na ktorú ich prijal. Je to len zrejme dobre vymyslený systém na rabovanie z daní občanov. V minulých dňoch priniesli média správu, že postaršia žena zranila dáždnikom elitného policajta, preto by nezaškodilo pri výjazdových zasadnutiach vlády, keby im niektorí tými dáždnikmi a bakuľami aspoň pohrozili.

       Čo myslíte, zaslúžia si to?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Anna Remiášová pri pomníku syna: Nikdy to nevzdám

21. výročie vraždy Róberta Remiáša si prišli k jeho pamätníku pripomenúť aj študenti, ktorí organizovali Veľký protikorupčný pochod.


Už ste čítali?