Načo je nám taká EÚ??

Autor: Stanislav Martinčko | 2.8.2016 o 14:57 | Karma článku: 10,60 | Prečítané:  10837x

Keď sa Slovensko stalo súčasťou EÚ, tak mnohí občania dúfali, že postupne sa naša krajina stane hodnotovo blízka vyspelým štátom Európy, kde sa verejná mienka rešpektuje až tak, že prešľapy politikov nie sú tolerované a majú za ná

       Videli sme to na príklade vrchného veliteľa NATO, ktorý skončil len pre podozrenie, že mal niečo spoločné s vrtuľníkmi. Dúfali sme márne! Naša krajina si s prešľapmi politikov nerobí ťažkú hlavu, tí si dookola vyhadzujú na oči, kto z nich viacej ukradol. Krádež je u nás súdmi nekompromisne trestaná, ale to len vtedy, keď zúfalí ľudia niečo ukradnú v obchodoch, alebo si ukradnú z poľa pár „čutiek“ kukurice. Obrovské rozkrádania pod kuratelou politických strán, ktoré sú práve pri moci, sú zväčša sledované prokuratúrou, políciou a súdmi len do tej miery, aby to išlo pekne do stratena, alebo ešte lepšie tak, že sa to stopí už na začiatku. Tieto rozkrádačky majú za následok, že naši dôchodcovia nemajú na lieky, preto tisíce z nich namiesto prežitia dôstojnej staroby, predčasne zomierajú za asistencie tých, ktorí majú ich predčasné zomieranie na svedomí, za asistencie tých, ktorí svojim konaním umožňujú rozkrádanie verejných peňazí. Ale ani táto situácia, keď predčasné zomierajú ľudia, neprebudí nikoho zo zodpovedných a je to jedno, či u nás doma, alebo v Bruseli, konať proti tým, ktorí majú na svedomí predčasnú smrť mnohých ľudí.  Vyzerá to tak, že zakrivená uhorka má pre byrokratov a korupčníkov u nás a v Bruseli väčšiu cenu ako ľudský život. Eurofondy sú ukážkou toho, ako sa dá na Slovensku kradnúť za asistencie úradníkov z Bruselu. Ak by to tak nebolo, tak už dávno by v Bruseli prijali také opatrenia, ktoré by rozkrádaniu zabránili a tí, ktorí sa na tom podieľali, by čelili vyšetrovaniu polície, prokuratúry a súdov.  Z toho nám vychádza, že Brusel je rovnako korupčný ako Bratislava. Vidíme to aj dnes na správaní sa našich úradníkov k tým z Bruselu počas nášho predsedníctva. Nevidíme za oponu, kde sa konajú bratislavsko-bruselské žúry, ale ich výsledok je len ten, že sú prehliadané korupčné kauzy našich politikov. Aby to tak bolo, tak naši mocní za naše peniaze žúrujú až tak, aby si Bruselčanov omotali okolo prsta a mohli tak v budúcnosti pokračovať v beztrestnom rozkrádaní, veď nakoniec pod veľký Bruselský koberec sa toho veľa zmestí. Mimochodom peniaze s eurofondov sa u nás nedelia podľa potrieb dedín, miest, ale podľa toho, kto sedí na stoličke starostu, primátora. O všetkej tej  korupcii, ktorá sprevádza verejný život na Slovensku určite vedia aj v EÚ, ale občania svojimi podnetmi na zlepšenie situácie nemajú šancu uspieť, v tom obrovskom kolotoči byrokracie a korupcie, ktorá vládne v Bruseli. Preto u mnohých občanov EÚ prevláda beznádej, ktorá mala za následok, že Británia z takého spolku vycúvala.

       Ak sa nezmení súčasný byrokraticko - korupčný systém v Bruseli, tak sa môže stať, že občania rozhodnú namiesto pánov v kravatách,  ako chcú ďalej žiť v rámci EÚ.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan nebude celkovým víťazom Tour Down Under, piatu etapu vyhral Porte

Slovenský cyklista ostal lídrom bodovacej súťaže.

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?