Dopadne podnájomník apartmánu Bonaparte podobne ako Napoleon?

Autor: Stanislav Martinčko | 15.6.2016 o 14:54 | Karma článku: 11,30 | Prečítané:  5479x

Osud Francúza, ktorý si podpísal svoj ortieľ pri Waterloo, bol zo svojej vlasti vyhnaný na ostrov Elba, z ktorého utiekol, aby ho potom ešte raz vyhnali, na ostrov Svätá Helena, aby sa konečne spamätal zo sna,

že ovládne európske národy.

       Ktovie, čo viedlo majiteľa, či majiteľov domu v Bratislave pomenovať luxusnú rezidenciu po tomto výbojnom Francúzovi.  Možno to bolo nutkanie podobať sa aspoň trocha mocnému cisárovi, alebo to bol pocit majiteľov, ktorý ich mal ukazovať, ako neohrozených len preto, že mali množstvo peňazí a za sebou politické krytie, preto si môžu v našej krajine robiť čokoľvek. Títo páni si zrejme neprečítali Mňačkovú -  Ako chutí moc – a v eufórii svojho bohatstva sa nádejajú, že sa dá stromom rásť do neba. Že to nie je tak, sa presvedčil nie len Napoleon, ale aj mnoho iných mocných tohto sveta. Neprajeme podnájomníkovi apartmánu Bonaparte, aby skončil podobne, ako Napoleon, ale mu prajeme, aby sa stretol a pozrel do očí tým, ktorí boli vyhnaní zo svojej vlasti len preto, že on a jeho vláda nedokázali  pre nich zabezpečiť dôstojný a slušný život, prajeme mu, aby sa pozrel do očí tisícom slovenských žien, ktoré má tak rád, že by ich najradšej vyobjímal a vybozkával, ktoré sú nútené opustiť svoje rodiny, svoje deti a ísť utierať zadky do zahraničia a o našich starkých sa nemá doma, kto riadne postarať, prajeme mu, aby sa stretol zočí voči s robotníkmi, ktorí celé roky počúvajú z jeho úst reči o našom vynikajúcom hospodárskom raste a oni na Slovensku  drú za minimálnu mzdu, kým inde v Európe majú hospodársky rast nižší, ale majú násobne vyššie platy. Slovensko pod dlhoročným vedením podnájomníka z Bonaparte odkukalo od Francúza aj to, ako sa v opojení svojej moci sám prehlásil za cisára. Už sa nepíše 18. storočie a nedá sa na Slovensku mať naraz premiéra i cisára, tak vymysleli generálnemu prokurátorovi moc, akú nemal ani cisár. Jeho moc je obrovská, lebo doteraz na Slovensku nebola riadne vyšetrená ani jedna kauza, ktorá sa dotýkala najvyšších poschodí politiky. Prečo asi? To, čo ale v poslednom čase stvárajú s občanmi naši červenomodrí s kauzou Bašternák, je záhada, prečo táto kauza necháva chladným nášho prezidenta. Naša verejnosť začína čoraz viac pripomínať hrniec, v ktorom vrie voda a ako by sa čakalo, či vybuchne.

      Ale, keď to raz buchne, ktovie koľkí zo súčasných mocipánov, ktorí sa cítia byť cisármi, budú nasledovať Napoleona Bonaparta.                                                                                                                                    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?