Aj pusipajtáš SMERU – SD, Bašternák myslí národne a cíti sociálne!

Autor: Stanislav Martinčko | 14.6.2016 o 14:11 | Karma článku: 11,16 | Prečítané:  5303x

       Ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácii slúži,  ako keby členom SMERU –SD, nedávny knižný bestseller exprezidenta Gašparoviča s rovnomenným názvom na to, aby v našej krajine národ pocítil sociálnu spravodlivosť.

       Recept z tejto knihy sa začal skúšať na vzorke pár vyvolených, ktorí na vlastnej koži skúšajú vymoženosti, aké im vie poskytnúť sociálny štát. Títo respondenti, oblečení do straníckych tričiek skúšajú, nie len vymoženosti, ale drzým spôsobom aj našu trpezlivosť, že dokedy budeme vedieť znášať ukazovanie nám dlhých nosov spoza sociálnych okien. Jeden z vyvolených sa volá minister Kaliňák, ktorý sa doteraz tváril, že nemá nič spoločné s pusipajtašom Bašternákom, kým nevyplávalo na povrch sociálne cítenie pána podnikateľa, ktorý mu v návale sociálnosti posielal státisíce EUR, myslené asi ako baličky sociálne. Nezainteresovaný človek by si pomyslel, že sociálny minister, ako o sebe rád hovorí aj Kali, nemá od rána do večera nič na prácu, len pracovať až do  roztrhania svojho tela na blahobyte nášho národa. Tak ako iní, aj on však pracuje a využíva svoje postavenie na to, aby zabezpečil blahobyt sebe a inkasuje za to státisíce EUR. Ako vysvetlí tie státisíce EUR pán Kali ľuďom, ktorých je na Slovensku viac ako dosť, ktorí sú nútení žiť z pár EUR celý mesiac, ako vysvetlí tie státisíce dôchodcom, ktorí sa mnohí nadreli v živote viac ako 100 Kaliňakov, za čo im každý mesiac tento štát posiela žobračenky, ako to vysvetlí pán minister tým tisícom pozostalých, ktorí museli vyprevadiť na onen svet svojich blízkych len preto, že nemali peniaze na lieky a drahú zdravotnú starostlivosť, ako tie státisíce vysvetlí balkánsky cigán, ako ho familiárne volajú jeho spolustraníci, tisíckam rodín, ktorí dreli na ďalšieho pusipajtáša na diaľniciach, ktorý im beztrestne za prácu nezaplatil, za čo museli trpieť celé rodiny a najmä nevinné deti??? Pán minister to všetko nepotrebuje nikomu vysvetľovať! Stačí ak to vysvetlil svojim koaličným partnerom Dankovi, Prochádzkovi, Bugárovi a premiérovi, ktorí neskrývali nadšenie, ako zas vybabrali s národom, ktorému ukázali účtovné papiere, za ktoré by sa hanbil aj účtovník Fantozzi. Národ a dúfajme, že ten čas raz príde, určite vybabre so všetkými, ktorí nás podceňujú, robia z nás volov, ako keby sme nevedeli, ako to v politike chodí a  ako sa snažíte za každú cenu z nás urobiť sluhov režimu. My sa necítime byť všetci Dankovcami, Bugárovcami, Prochádzkovcami či Ficovcami, nás neopijete nejakými dokumentmi, lebo vieme, že si viete zabezpečiť vagóny potrebných dokumentov. Nás zaujíma reálny život, preto Vás reálne vidíme ako klamárov a kšeftárov, len nevieme dokedy. Vieme naisto odpovedať aj na to, že Slovensko a jeho ľudia si zaslúžia žiť lepšie, že aj naši ľudia majú ideály o fungovaní spravodlivého štátu, na to nepotrebujú pusipajtášov, cyperské schránky a ďalšie klamstvá.    

         Náš ideál je žiť v krajine, kde vládnu schopní a čestní ľudia, ktorí nám zabezpečia slušný a spravodlivý život.

         A basta!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?