Ako sa z gazdu stal „gadžo“!

Autor: Stanislav Martinčko | 1.4.2016 o 13:59 | Karma článku: 7,42 | Prečítané:  1528x

Príbeh najväčšieho slovenského gazdu, ktorý sa začal prezidentskými voľbami, pripomína skôr príbeh „gadža“, ako sa podobným gazdom zvykne hovoriť po východniarsky.

      Darmo si náš gazda vyhŕňa rukávy, ktoré pripomínajú jeho pol na pol, lebo ich má vyhrnuté často len do polovice rúk. Pred voľbami sa pechoril vyhláseniami, ktorým pomaly nerozumel ani on sám, lebo raz bol Rado, inokedy Pacho, ale jeho pravá tvár bola odhalená až vtedy, keď si vyhrnul nie len rukávy, ale poodhrnul aj svoje svedomie. Tento človek sa šmahom ruky stal obyčajný „gadžo“, pre ktorého jeho vlastné svedomie neznamená skoro nič. Teraz spupne vyhlasuje, že sa nenechá byť fackovacím panákom len preto, že sa vybral do služby. Zabúda, že do služby sa poslal sám a jeho službu si málokto predstavoval tak, že pôjde slúžiť spolu s pandúrmi, ktorí už niekoľko rokov rabujú zbedačený slovenský národ, oberajú ho o dôstojnú starobu a okrádajú ešte aj chorých ľudí v nemocniciach. Uvidíme, či nakoniec jeho silné reči o GORILE neskončia tak, že bude prefackaný samotnou GORILOU.  Službou s pandúrmi si nevšimol, že sa prezliekol do rovnakého pandúrskeho dresu a teraz chce, aby sme ho za to velebili a uverili jeho sladkým rečiam o službičke.

     Nám sa zdá, že gazda sa rozhodol slúžiť len sebe a svojmu egu, a preto sa nestal gazdom, ale obyčajným východniarskym „gadžom“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?