Ako sa z gazdu stal „gadžo“!

Autor: Stanislav Martinčko | 1.4.2016 o 13:59 | Karma článku: 7,42 | Prečítané:  1515x

Príbeh najväčšieho slovenského gazdu, ktorý sa začal prezidentskými voľbami, pripomína skôr príbeh „gadža“, ako sa podobným gazdom zvykne hovoriť po východniarsky.

      Darmo si náš gazda vyhŕňa rukávy, ktoré pripomínajú jeho pol na pol, lebo ich má vyhrnuté často len do polovice rúk. Pred voľbami sa pechoril vyhláseniami, ktorým pomaly nerozumel ani on sám, lebo raz bol Rado, inokedy Pacho, ale jeho pravá tvár bola odhalená až vtedy, keď si vyhrnul nie len rukávy, ale poodhrnul aj svoje svedomie. Tento človek sa šmahom ruky stal obyčajný „gadžo“, pre ktorého jeho vlastné svedomie neznamená skoro nič. Teraz spupne vyhlasuje, že sa nenechá byť fackovacím panákom len preto, že sa vybral do služby. Zabúda, že do služby sa poslal sám a jeho službu si málokto predstavoval tak, že pôjde slúžiť spolu s pandúrmi, ktorí už niekoľko rokov rabujú zbedačený slovenský národ, oberajú ho o dôstojnú starobu a okrádajú ešte aj chorých ľudí v nemocniciach. Uvidíme, či nakoniec jeho silné reči o GORILE neskončia tak, že bude prefackaný samotnou GORILOU.  Službou s pandúrmi si nevšimol, že sa prezliekol do rovnakého pandúrskeho dresu a teraz chce, aby sme ho za to velebili a uverili jeho sladkým rečiam o službičke.

     Nám sa zdá, že gazda sa rozhodol slúžiť len sebe a svojmu egu, a preto sa nestal gazdom, ale obyčajným východniarskym „gadžom“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?