Zúfalstvo bežných ľudí v sociálnom štáte, ani trocha sa za to nehanbíte??

Autor: Stanislav Martinčko | 11.12.2015 o 13:58 | Karma článku: 13,95 | Prečítané:  2141x

       Pomaly sa blížia Vianoce, symbol rodiny, pokory a spolupatričnosti a nám sa podľa vládnej strany žije dobre a podľa nej nás čakajú radostné a štedré sviatky.

       Dookola počúvame chválospevy na náš hospodársky rast, každú chvíľu nás SMER ohuruje novými a väčšími sociálnymi balíčkami a na druhej strane sociálny štát vyháňa ľudí bez domova už nie len z vlakových staníc, ale už aj z pod mostov. Za až absurdný balíček považujeme stavanie sociálnych bytov pre učiteľov. Pre tých učiteľov, ktorí sa roky vzdelávali na to, aby potom svoje vedomosti odovzdávali, učili naše deti a vychovali z našej mladej generácie novú vzdelanú krv, tak týmto ide cez sociálny balíček vláda stavať sociálne byty. Namiesto toho, aby učitelia mali slušné platy, za ktoré si kúpia slušné bývanie a zariadia si svoj život tak, aby zodpovedal ich spoločenskému  postaveniu  a jeho dôležitosti, tak ich nasťahujeme do sociálnych bytov!! Absurdné! A ešte si to odfajknete na tabuli! Nehanbíte sa ani trocha? Kam až chcete doviesť našu krajinu, ktorú si túžite privlastniť aj s obyvateľmi cez absurdné sociálne balíčky? Vytvorte taký štát a mali ste na to 26 rokov, aby si ľudia ľahko našli dobre platenú prácu, ktorí potom vedia lepšie hospodáriť, ako štát, ktorý len kšeftuje a plytvá. Neprijímajte teroristické zákony, cez ktoré chcete terorizovať vlastných, nepohodlných občanov, vytvorte taký štát, kde nebudú ľudia dennodenne svedkami jeho rozkrádania, vytvorte taký štát, kde ľudia nebudú musieť pre svoj zdravotný stav potupne čakať, či a kedy im štát pomôže, lebo aj najnovší príklad z južného Slovenska nám ukazuje, že aký vie byť sociálny štát absurdný a cynický voči vlastným ľuďom. Keď 40 ročný človek vážne ochorie, tak musí bojovať nie len s chorobou a chudobou, ale aj nerovný boj s úradmi o pomoc, ktorý skončil tak, že dotyčný pán zomrel skôr, ako sa dočkal pomoci štátu.  Načo sú takým ľuďom Vaše sociálne balíčky a tabule?

       Keď neviete vytvoriť krajinu, kde občan a štát sú partneri, keď neviete vytvoriť krajinu bez toho, aby ste ľudí špehovali, keď neviete zabezpečiť pre vlastných občanov dôstojný a spravodlivý život, tak radšej zmiznite aj so svojimi balíčkami a tabuľami kade ľahšie!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?