100 EUR je ako 100 KČS? Smutné!

Autor: Stanislav Martinčko | 25.11.2015 o 14:16 | Karma článku: 10,70 | Prečítané:  1645x

Keď s veľkou slávou o polnoci v roku 2009 premiér R. Fico a minister financií Počiatek vybrali z bankomatu prvé papierové eurá, všetci sme si vtedy mysleli, aké máme v rukách hodnotné peniaze a

na krátky čas sme v tomto opojení vo veľkom vykupovali obchody susedných krajín, najmä Maďarska.

      Sebavedomie občanov z novej meny postupne upadlo, lebo zistili, že akákoľvek tvrdá mena, ak je jej nedostatok, nezlepší život bežných ľudí.  Eur vo vreckách bolo a aj je doteraz veľmi málo na to, aby sme boli na to pyšní a postupne zisťujeme, že vláda v Bruseli je tak isto korupčná ako naša, veď keby nebola, tak by nemohla tolerovať bezbrehé míňanie európskych peňazí, ktoré sú vo veľkej miere prideľované a spájané s veľkou korupciou, ktorá je už taká veľká, že podnikatelia do rôznych európskych projektov ani nemajú chuť ísť, lebo sa od nich vyžaduje nadhodnocovanie projektov, zodpovedných zaujíma zväčša len to, koľko im z európskeho projektu kvapne do vrecka. Preto sme na Slovensku svedkami toho, že máme najdrahšiu lavičku, za cenu ktorej by šikovný stolár na Slovensku vyrobil desiatky takých lavičiek, ale šikovný slovenský stolár sa k podobnému projektu nemá šancu dopracovať, ak sa nechce z ľudí motajúcich sa okolo európskych projektov pozvracať. Za európske peniaze staviame také drahé WC, že aj Ceausescové zlaté záchody sa im nemôžu vyrovnať. Úradníci v Bruseli sú dobre platení, preto ich nejaké Slovensko pramálo zaujíma a len tu i tam nejaký už veľmi okatý korupčný projekt odmietajú preplatiť, čo našu vládu necháva v kľude, namiesto potrestania vinníkov, to potom bez problémov zatiahne z našich peňazí. Čo je však horšie, že naši ľudia zisťujú, že dnešných 100 EUR má hodnotu niekdajších 100 KČS, ktoré sme mali vo vreckách v polovici 60 - tych rokov.  Najlepšie to porovnávajú s obsahom nákupných košíkov, v ktorých je zhruba toľko za 100 EUR ako niekedy za 100 KČS.  Sú ale krajiny, kde sa občania majú oveľa lepšie ako my, len všade tam vládnu ľudia, ktorí si zďaleka nedovoľujú to, čo naši a už vôbec nie to, čo komunisti, nemôžu si robiť, čo chcú s verejnými zdrojmi, lebo polícia a súdy sú nezávisle od politickej moci a verejná mienka je politikmi rešpektovaná. Na Slovensku sme svedkami dennodenných škandálov, kde dochádza k rabovaniu verejných zdrojov bez toho, aby za to niekto niesol zodpovednosť. Jednu GORILU strieda druhá GORILA a ktovie koľko je ich ešte a koľko chránených goríl behá v bielych košeliach okolo nás.

       Sme ozaj národ, ktorý všetko znesie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?