Radosť z rozpočtu a Jánošovia!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 23.11.2015 o 14:58 | Karma článku: 15,93 | Prečítané:  1094x

    Každoročné nadšenie prítomných poslancov v NR SR po schválení štátneho rozpočtu ide zvyčajne mimo záujem občanov, väčšina z nich dostatočne nerozumie číslam, ktoré sa nachádzajú v kope papierov.

       Vo všeobecnosti sa vie, že sú to peniaze nás všetkých a mali by slúžiť nám všetkým a tí, ktorých sme poverili s ich spravovaním, by mali s našimi peniazmi riadne gazdovať. Bohužiaľ s našimi peniazmi sa gazduje nie k prospechu nás všetkých, ale ako nám prax ukazuje, majú z toho prospech len úzke skupiny Jánošovcov a im podobných. Je viac ako zarážajúce, že za 10 ročné vládnutie vlády R. Fica sa riadne nepotrestal a šupol tam, kde patrí ani jeden Jánoš, hoci je viac ako jasné, že naše spoločné peniaze miznú nenávratne v rôznych alobaloch,  schránkach, alebo účtoch po celom svete. V krajinách, kde sa nemôžu beztrestne promenádovať všelijakí Jánošovia, ide výstavba diaľnic  oveľa rýchlejším a menej nákladným tempom, preto diaľnica Bratislava – Košice, ktorá mala termíny od roku 2005 (Rezeš), 2010 (Fico), ktovie kedy bude kompletne dokončená a koľko bude stáť.  Dlho očakávané eso, ktoré malo priniesť občanom jednoduchší styk so štátom a ušetriť stámilióny,  je tak akurát esom hráčom v kartách a už vôbec nie občanom. Nie je to tak dávno, keď R. Fico na svojich tlačovkách v súvislosti s nezamestnanosťou poukazoval  najmä na susednú Českú republiku a hovoril o nej, že má historicky najvyššiu nezamestnanosť, aby nemusel zdôvodňovať vysokú nezamestnanosť na Slovensku.  Dnes v Čechách je nezamestnanosť pod 5% a nikto zo slovenských vládnych politikov to zrejme zámerne nespomína, lebo by museli spomenúť aj svoju vlastnú neschopnosť. Všetci vládni politici sa vo zvýšenej miere venujú hospodárskemu rastu Slovenska, ako keby to bola len ich zásluha, snažia sa to najmä teraz pred voľbami prezentovať, ako svoje dielo. Ale ak občan navštívi zdravotnícke zariadenie, alebo mu poštárka donesie dôchodok , či zamestnávateľ vyplatí mzdu, či sociálne odkázaný prevezme sociálnu dávku, či rodičia dostanú rodičovský príspevok na deti, či sú to učitelia, poštári, súdni úradníci a mnoho iných, každý z nich stratí ilúziu o vysokom hospodárskom raste Slovenska a pýta sa, kde sa ten rast stráca? Ale najviac zo schválenia štátneho rozpočtu  a vysokého rastu, majú nie občania, ale všelijakí prefíkaní Jánošovia, ktorí si v pokoji chystajú ďalšie kotúče alobalu a kupujú novšie a rýchlejšie počítadla peňazí. Vie minister financií aj o týchto financiách, zaoberá sa niekto vôbec v tejto krajine s praktikami a lá Jánoš, alebo je to dlhodobá prax mocných a preto sa potom nemôžeme čudovať nízkym platom a dôchodkom. Minister Kaliňák sa chváli na bilbordoch ako chráni a robí pre Slovensko. Ako teda chráni naše peniaze, ktoré prácne balí a počíta exposlanec Jánoš, kde končia tieto naše prostriedky? Samozrejme každý zo zodpovedných sa tvári, že nič o tom nevie a sú to len pletky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?