Pán premiér, načo sú nám účty, keď nemáme peniaze?

Autor: Stanislav Martinčko | 12.11.2015 o 13:49 | Karma článku: 12,79 | Prečítané:  1034x

      Vrece so sociálnymi balíčkami vlády, ako keby nemalo dno a už ani Ježiško sa v počte balíčkov dnešnej vláde nevyrovná.

      Kým však Ježiškovi treba napísať, čo chceme v balíčku mať a na to, aby sme niečo od Ježiška dostali musíme byť aj dobrí a slušne sa správať. Našej vláde z toho nič netreba, nepotrebuje, aby im niekto želanie napísal, lebo sa tvári, že ona jediná vie, čo v balíčku by malo byť na to, aby nás obšťastňovali  bez toho, či nám to treba, či netreba. Na rozdiel od Ježiška vláda netrvá ani na tom, aby sme boli dobrí a slušne sa správali, im stačí, aby sme raz za štyri roky vhodili do urny ten správny lístok. Včerajšie balíčkovanie premiéra a ministra financií sa nieslo v podobnom duchu a občania dostali ďalší skvelý balíček, účty si môžu otvárať za veľmi zvláštnych podmienok, ktoré v konečnom dôsledku nič neriešia a občania nedosiahnu  nič. Pre občanov nie je až také dôležité, či majú účet v banke, ale to, čo na účte reálne majú. Drvivá väčšina občanov nedisponuje toľkými peniazmi, aby si nad nimi lámala hlavy, ale drvivá väčšina občanov si skôr láme hlavy nad tým, čo po zaplatení nutných životných nákladov im na účte ostane. Skutočnú radosť z lacných účtov musia mať najmä veritelia Váhostavu a najnovšie aj robotníci, ktorí pracovali na rekonštrukcii železníc a iste aj mnohí iní. Pán premiér a pán minister financií, vysvetlite prosím aj týmto oklamaným a okradnutým občanom, že načo im budú tie Vaše sociálne účty, ak im roky na ne nepribudne ani cent, napriek tomu, že si ich svojou prácou zaslúžia? Títo oklamaní a okradnutí občania s prázdnymi účtami sú svedkami dennodenných škandálov, keď sa z verejných zdrojov strácajú  miliardy len preto, že systém v našej krajine umožňuje elite beztrestne a bezbreho okrádať vlastných občanov. Ľudia pre ktorých robíte a chránite ich, ako si to môžu prečítať zo stoviek bilbordov, si zároveň môžu prečítať aj o cétečkach, upratovačkách, dreve, alobale a najnovšie aj o kompe, ktorá môže poslúžiť, ako príklad, že už včera sme vedeli, čo bude zajtra, pozajtra.

      Preto si myslíme, že tie Vaše sociálne balíčky slúžia hlavne na to, aby sme zabudli na tety, ujov a alobal nám pripomínal, len chuť živánky a nie živánstva s protipožiarnymi opatreniami.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?