Jednota dôchodcov na Slovensku s pionierskymi šatkami?

Autor: Stanislav Martinčko | 4.11.2015 o 14:51 | Karma článku: 15,13 | Prečítané:  1444x

Timur a jeho družina by dnes mali veľkú konkurenciu v slovenských dôchodcov, ktorí sa dali do služieb predvolebnej propagandy vládnej strany a rozhodli sa v mene pár centov stať sa novodobými pioniermi a

strážiť v našich obchodoch ceduľky so zníženou DPH.

      Ak sa už dôchodcovia dali vtiahnuť do tejto centovej propagandy, tak by sa mali predovšetkým zaujímať a všímať si aj to, prečo na regáloch našich predajní je málo potravín, ktoré pochádzajú zo Slovenska a pýtať sa zodpovedných, prečo je to tak. Skôr, ako si uviažu na krk pioniersku šatku a vydajú sa v ústrety novým dôchodcovským výzvam, by si cestou mali všimnúť prázdne maštale, v ktorých sa nič nechová, nepoorané polia, na ktorých sa nič nepestuje a lúky, ktoré už dlhší čas nevideli kosu. Elita nášho národa namiesto gazdovania na slovenskej zemi, túto radšej  kade tade rozpredala, zdevastovala nie len polia, ale aj fabriky, ktoré vyrábali a spracovávali poľnohospodárske produkty, ktoré dali prácu desaťtisícom Slovákom. Dnešný stav je taký, že dovážame  skoro 50% potravín a obrali sme o prácu tisíce svojich ľudí a nehanbíme sa dovážať  už aj zemiaky, ktoré sa vždy na Slovensku dopestovali nadostač.  Naši mocní dovolili zničiť a zdevastovať aj stovky hektárov ovocných sadov a viníc.  Dôchodcovia, prečo sa nepýtate na tieto veci, ale poslušne chcete s okuliarmi na nose kontrolovať centíky? Dôchodcovia, ktorí sa večer vrátia z pionierskych hliadok, si unavene večer otočia vypínačom a pri tom ani nevedia, že platia za jednu z najdrahších elektrík v Európe. Pýtajte sa zodpovedných, kto nechal na Vašich poliach postaviť veľké množstvo slnečných elektrárni a hlavne, kto na tom najviac zarába, komu sa skladáme na blahobytný život, kým vy v rukách počítate každý cent? Keď už ste na Úrade vlády pečení, varení, tak sa opýtajte, prečo naši mocní dovoľujú so štátom obchodovať rôznym schránkam? Prečo našich mocných zaujímajú centíky na ceduľkách a nezaujíma ich, že hlavne vy dôchodcovia musíte chodiť do nemocníc s toaletným papierom  a mnohí z Vás  chodia do nemocníc zbytočne zomierať, len preto, že nie sú peniaze na adekvátne lieky, ktoré by Vám predlžili život a namiesto toho Vás kŕmia lacnými lentilkami.  Mnohí slovenskí dôchodcovia namiesto dôstojnej staroby,  žijú svoj život v biede, chorobe a mnoho ráz tak, že im nikto nepodá pomocnú ruku, nikto im nepomôže v ich trápení a nie raz aj štát svojimi bezcitnými zákonmi ich oberá o všetko. Jednota dôchodcov na Slovensku je organizácia, ktorá by sa mala predovšetkým starať o to, aby dôchodcovia prežili dôstojnú starobu, brániť ich záujmy, zasadzovať sa o to, aby mali vyššie dôchodky a nie starať sa o ceduľky v obchodoch.

     Ak sa táto organizácia dala do služieb predvolebnej propagandy, zaslúži si od slovenských dôchodcov, len pohŕdanie.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?