Pane, my sme štátna nemocnica!

Autor: Stanislav Martinčko | 11.8.2015 o 14:54 | Karma článku: 16,35 | Prečítané:  4981x

Taká bola odpoveď pracovníka štátnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach na Terase na otázku príbuzných, ktorí sa pýtali, prečo pacientka leží na posteli plnej škvŕn od zaschnutej krvi už tri dni.   

Príbuzní nenachádzajú slov, keď sa dozvedia, že štátna nemocnica nemá dostatok prádla na výmenu a keď majú tak vymenia, keď nemajú, tak smola!! Asi si občania budú musieť do štátnych  nemocníc nosiť okrem toaletného papiera, príboru, uterákov, stravy atď., zrejme aj vlastné postele, ak ich budú mať operovať, budú si zrejme  musieť k tomu pribaliť aj ostrý nôž namiesto skalpela, ihlu a niť na zašívanie. Pacienti traumatologického oddelenia tejto nemocnice majú šťastie aj v tom, že keď sa  preberú z úrazu a sú, čo len trocha schopní pohybu, tak nemusia čakať na čisté nemocničné prádlo,  lebo nemocnica sa ich zbaví, príbuzní si môžu svojich blízkych naložiť na pripravené invalidne vozíky a odviesť domov, lebo nemocnica  podľa lekárov nie je opatrovateľský ústav, tak nech sa o chorých namiesto nemocnice starajú príbuzní. Až ku takej  absurdnosti zdravotníckeho systému doviedli svojimi rozhodnutiami mocná elita nášho národa. Vyzerá to tak, že ak pacienti splnili svoju úlohu a to tým, že cez rôzne operácie sa nemocnica na ňom dostatočne nabalila a vyúčtovala zdravotnej poisťovni,  tak už ležiaci pacienti, ktorí sa doliečujú, sú pre nemocnicu nákladová položka, preto sa jej treba čo najskôr zbaviť.  Štátna nemocnica  potom môže nerušene nakupovať predražené zdravotné prístroje, ktoré sú zvyčajne, tak ako je to zvykom na Slovensku predražené nie raz aj viac ako  o 100%, o čom by napríklad mohli hovoriť vo VÚSCH v Košiciach a určite aj vo všetkých štátnych nemocniciach, pre ktorých je pacient len nástroj na rabovanie zdravotného systému, kde biznis je viac, ako starostlivosť o pacienta, kde biznis vyvolených je viac ako slušné zárobky pre sestry, či lekárov. Ak raz do toho systému vkročí noha riadneho gazdu, tak len vtedy sa dozvieme, akými cestičkami sa zo štátnych nemocníc a komu vyvádzali milióny EUR, ktoré chýbali na to, aby sa o pacientov personál nemocnice staral  dôstojnejšie a slušnejšie.

      Nastúpenie riadneho gazdu do zdravotného systému na Slovensku, by malo byť záujmom každého občana, lebo nikto nikdy nevie, kedy sa s týmto teraz obludným zdravotníckym systémom stretne!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?