Postav domček, zasaď stromček a budeš mať funkciu!

Autor: Stanislav Martinčko | 22.7.2015 o 14:14 | Karma článku: 11,51 | Prečítané:  1225x

   Ešte si pamätáme z televíznej obrazovky na opálenú tvár štátneho tajomníka dopravy pána Stromčeka, na tom by nebolo nič zvláštne, keby takto opálený nebol  uprostred zimy.

Zrejme funkcia, ktorú má ho natoľko nevyťažovala, tak štátostrana, ktorá zvykne funkcie zásadne dávať len svojim, usúdila, že obhajovanie skoro 4 miliardového obchvatu Bratislavy bolo také skvelé, že sa ho rozhodla ešte vyskúšať, ako človeka, ktorý bude dohliadať na priemyselné parky, ktoré mnohé zívajú prázdnotou a mnohé sú spájané s korupčným správaním najmä pri čerpaní eurofondov. Máme v pamäti, keď pri kreovaní druhej vlády R. Fica sa ten vystatoval, že čerpanie eurofondov sú priorita jeho vlády a to dokonca tak, že čerpanie týchto európskych peňazí a ich transparentnosť mu jeho ministri mali podpísať vlastnou krvou. Ministri dopredu vedeli, že žiadne rezanie od premiéra im nehrozí a aj keby tie eurofondy rozkradli, nič sa im nemôže stať, lebo strana vytvorila systém, ktorý nedovoľuje členom štátostrany ubližovať trestným stíhaním. Zdá sa, že tie krvavé podpisy sú už dávno vyschnuté, mnohí na to zabudli a eurofondy sa čerpajú ďalej obvyklým smeráckym scenárom, za ktorým  je  veľká korupcia a zväčša sú prideľované len členom, či sympatizantom štátostrany. Mnohé projekty boli pripravené tak lajdácky, že eurokomisia bude vyplatené stámilióny žiadať od Slovenska späť a hrozí, že z mnoho miliárd EUR nevyčerpáme 1-2 možno až 3 miliardy EUR, ktoré pri lepšom vedení mohli byť využité k prospechu Slovenka. Dnes mohli byť v priemyselných parkoch slovenské firmy, ktoré by eurofondy využívali k prospechu nás všetkých a pán Stromček by sa mohol venovať svojim obchvatom.  Mnohí sa pýtajú – Je to vôbec možné, že máme na stole hotové peniaze a my ich nevieme zmysluplne využiť? Čo to za ľudia riadia našu krajinu, keď nie sme schopní za niekoľko rokov minúť miliardy  EUR, ktoré by priniesli našim občanom, lepšie zárobky a Slovensku lepšiu prosperitu?-   Odpoveď je jednoduchá. Skoro každé prideľovanie eurofondov je spájané s korupciou a na  Slovensku je stále dosť ľudí, ktorí sa odmietajú podieľať na korupcii, vedia, že tí, čo peniaze prideľujú si vypýtajú na začiatku svoj podiel, ktorý si rozdelia  a o ostatne sa nestarajú.

       Teraz nevieme presne načo sa vytvorila funkcia pre pána Stromčeka, možno je to aj preto, že keď aj štátostrana má peňazí habadej, peňazí nikdy nie je dosť, voľby sa blížia a osadníci sa už nevedia dočkať.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?