Smerácke koľajnicové extempore Dúhy a H-Raši!

Autor: Stanislav Martinčko | 21.7.2015 o 14:58 | Karma článku: 10,38 | Prečítané:  1712x

       Výmena koľajníc v Košiciach, ktorá už niekoľko mesiacov znepríjemňuje život státisícom Košičanom a návštevníkom, by za normálnych okolnosti a pod vedením schopných ľudí,

ktorí koľajniciam rozumejú, bola by už minulosťou.

        Nie ako teraz, keď sa nedodržujú termíny dokončenia a Košice stále vyzerajú ako po bombardovaní, čo  má za následok, že Košičania a návštevníci sa po meste motajú hore – dole, pália vo svojich autách jeden z najdrahších benzínov v Európe a primátor Raši, ktorý s veľkou slávou vyhral voľby, sa dnes pred verejnosťou najradšej skrýva, novinárov ignoruje, vedomý si svojej slávy a nedotknuteľnosti. Je všeobecne známy fakt, kto môže a za akých okolnosti v tendry vyhrať štátnu, či mestskú zákazku. Tieto veci si štátostrana úzkostlivo stráži, aby mohli ryžovať len spriaznené firmy, tak je to aj v prípade výmeny koľajníc a firmy Dúha, ktorá je dvorným dodávateľom smeráckych zákaziek, zmluvy s ňou sú podpisované v straníckom duchu, kde voči vlastným sa neuplatňujú penále z omeškania, alebo pokuty  za nekvalitu. Štátostranu vo chvíľach prideľovania zákaziek pramálo zaujíma, či táto firma je na takú stavbu pripravená  strojmi, či ľuďmi, najdôležitejšie je, že zákazka je v správnych rukách. Potom to aj tak vyzerá, ako to majú možnosť sledovať Košičania, že na stavbe sa pracuje  chaoticky  a nesystémovo. Pána primátora z takých vecí zrejme hlava nebolí, veď percentá zo štátnych zákaziek boli rozdelené podľa návodu, ktorý niekedy prezentoval na verejnosti R. Fico. Ak by pán primátor mal trocha sebareflexie, o ktorej spieva strana SMER-SD ódy, tak sa pre to utrpenie, ktoré spôsobil státisícom Košičanom i podnikateľom sám zdekoval z funkcie najmä, ak by si prečítal dnešný  Korzár a stĺpček pani  Renáty Némethovej.

Sám určite vie, prečo sa svojej funkcie, ktorú nezvláda drží zubami - nechtami, možno aj by sa chcel zdekovať, ale strana mu to nedovolí, najmä nie teraz, keď sa blížia voľby. R. Raši je člen SMERU-SD, lekár, primátor, poslanec.

        Je pán Raši aj nadutý a arogantný človek?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.


Už ste čítali?