Je Slovensko krajina sociálnych papalášov?

Autor: Stanislav Martinčko | 10.7.2015 o 14:14 | Karma článku: 13,67 | Prečítané:  1585x

       Tí, čo sa pamätajú na nedávnu komunisticko-boľševicku totalitu, ktorá ideologicky pomaly smeruje k súčasnosti vedia, že tento režim pestoval aj papalášov, pre ktorých zväčša neplatili zákony a na čo vtedy kývli, tak to mali.

        Pamätníci si iste spomenú na rady pred Mototechnou, kde sa robili poradovníky na nové autá, vtedy si ľudia nemali možnosť vybrať tak, ako teraz farbu, či iné doplnky, ale museli brať to, čo bolo. Samozrejme, že komunistický papaláš nebol odkázaný na rady a mohol si s ponuky aut vybrať, to čo sa mu zapáčilo. Bolo aj mnoho životných situácii, kde papaláši boli stále viac, ako obyčajní ľudia, ktorých klamali o tom, aká svetlá komunistická budúcnosť ich čaká a strašili zahnívajúcim kapitalizmom. Aj dnešná doba má svojich papalášov, ktorí sa necítia byť ľuďmi, ale myslia si vo svojich sociálnych hlavách, že sú nadľudia, pre ktorých zákon je zdrap papiera . Svoje papalášstvo dávajú najavo nadutosťou a  aroganciou moci, ktorú môžu smelo využívať vo svoj prospech až taký, že komunistickí papaláši by mohli dnešným sociálnym  len závidieť, čo si môžu dnešní zo spoločného nahrabať. Komunisti mohli iba snívať o jachtách, hoteloch, palácoch a dovolenkách, aké majú dnešní. Ale čo môžu komunistickí papaláši závidieť dnešným sociálnym je to, že tieto nahrabané peniaze môžu bezpečne skryť v schránkach a vybrať si z nich nepozorovane ľubovoľnú sumu a tváriť sa, že to všetko dosiahli svojou statočnou a zodpovednou prácou a potichu sa nám vysmievať. Tento nadutý papalášsky sociálny štát svoju aroganciu prejavuje škandálmi, ktoré sú však len špičkou ľadovca, lebo keby média neboli tak poplatné režimu, tak občania by tak, ako v dnešných časoch omdlievajú z tepla, tak by omdlievali z toho, čo stvárajú so Slovenskom dnešní sociálni papaláši. Že sme právom štátom papalášskym, pre ktorého je obyčajný človek druhoradý, že sme štát, ktorý je pre úzku skupinu politikov akciová spoločnosť, kým my všetci občania sme bezvýznamní akcionári, ktorí nerozhodujú o ničom, vláda je ako dozorná rada, ktorá sebe a kamošom nadeľuje stámilióny a akcionárom omrvinky z dividend, ktoré volajú sociálne balíčky.

       Tento sociálny papalášsky štát sa prejavuje aj pri účastníkoch dopravných nehôd, robí medzi účastníkmi rozdiely tak, ako sa stalo v prípade nehody podpredsedníčky NR SR pani Laššákovej a bezpapalašskej vodičky sa rozhodne tak, že papálašku odnesú z miesta nehody v helikoptére a zranenú ženu  v sanitke.

       No a čo? Veď sme krajina papalášov!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?