Minister Richter, nehanbíte sa ??!!

Autor: Stanislav Martinčko | 3.7.2015 o 13:34 | Karma článku: 16,91 | Prečítané:  3720x

Pán minister sa na verejnosti a v médiách tvári ako ten, ktorý má najväčšiu zásluhu na výdobytkoch sociálneho štátu, má plné ústa sociálnosti, plné ústa pilierov, plné vrecká peňazí i lentiliek.      

     O sociálnych balíčkoch hovorí tak, ako keby nebolo väčšieho šťastia pre ľudí na svete, vôbec ho netrápi, že balíčky a vozenie zadarmo sa vzťahuje aj na dôchodcov, ktorí majú dôchodok aj 1000 EUR i zahraničných dôchodcov, ktorí majú ďaleko viac, balíčky vozia zadarmo aj študentov, ktorí majú vo vreckách drahé tablety a telefóny, aj tých, ktorí majú vo vrecku len skromnú desiatu, či obyčajný telefón. Nezaujíma ho, že tisíce študentov a dôchodcov môžu na cestovanie zadarmo zabudnúť. Doteraz ho nenapadlo, aby štátna sociálna pomoc bola zmenená tak a nemeraná, ako za čias prvého sociálneho demokrata Juraja Jánošika, - Od buka, do buka!! - ale bola adresná a pomohla najmä tým, ktorí tu pomoc ozaj potrebujú, aby deti nemuseli od chudoby skákať do Hrona, ako to urobil chudobný chlapček z B. Bystrice a napriek tomu najväčšiu pomoc dostal od dobrých ľudí z celého Slovenska. Pán minister má v názve svojho ministerstva aj slovo rodina, ktoré je v názve len pre parádu, lebo z tohto ministerstva sa rodina najťažšie dostane k pomoci, lebo sa riadi množstvom byrokratických predpisov a zákonov, ktoré sú ťažkopádne a termínmi posúvané na taký dlhý čas, že kým náhodou sa takej rodine, ktorá sa ocitla spolu s deťmi v zúfalej situácii nejaká pomoc dostane, sú už v takej situácii, že štátna pomoc je len omrvinkou. Ak si vezmeme platy funkcionárov a funkcionárok v štátom riadených podnikoch, tak vidíme, že štát je tu veľmi štedrý a týmto ľuďom, v drvivej väčšine vlastniacich stranícke legitimácie štátostrany nadeľuje tisícové mesačné platy a odmeny. Samozrejme tieto funkcie obnášajú aj ďalšie tisíce z percent za štátne zákazky. Ak si to porovnáme so zúfalou situáciou matky z Komárna, ktorá žije zo 150 EUR mesačne s tromi chlapcami, ktorí sa za svoju chudobu hanbia ukázať na kameru a odmietnutie pomoci pre túto matku od štátnych úradov, ktoré sa volajú sociálne, tak máme ozajstný obraz o fungovaní sociálneho štátu, ktorého majú plné ústa tí,  ktorí ho takto falošne volajú len preto, aby sa mohli za tento názov skryť, balamutiť národ a robiť svoje kšefty.

        Pán minister aj tejto žene budete na MDŽ dávať kytičku a objímať ju? Nečudovali by sme sa, keby sa táto žena zachovala podobne, ako svojho času pani Remiašová, ktorá kyticou kvetov trepla po hlave V. Mečiara!

       Nehanbíte sa za osud tejto zúfalej  ženy z Komárna, ktorý včera odvysielala Markíza??

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?