Smutné, že ani prezident nepozná skutočný stav republiky !

Autor: Stanislav Martinčko | 19.6.2015 o 14:24 | Karma článku: 10,10 | Prečítané:  2186x

               Včerajší dlho očakávaný prejav prezidenta Kisku zaujal svojim obsahom politológov, politikov, ale občanom nepovedal nič, o čom by doteraz nevedeli.

               Ak by sme porovnali to, čo sme od pána Kisku počuli hovoriť v prezidentskej kampani  a to, čo sme včera počuli v NR SR,  mohli by sme nadobudnúť  dojem, že to nie je ten istý človek. Pán prezident na začiatku spomenul, že v parlamentných voľbách 2016 nebude občanom doporučovať , ktoré politické strany majú voliť, ale bude ich nabádať,  aby voliť išli. Ako keby nám hovoril, že máme voliť politické strany, ktoré sú, alebo boli pri moci, bez toho, ako sa k občanom počas svojho vládnutia správali, že ich minulosť je taká, ktorá ich oprávňuje znovu sa uchádzať o dôveru občanov a odporúča nám znova voliť  tie politické strany, ktoré sa aktívne zúčastňujú a zúčastňovali na rabovaní Slovenska bez toho, aby za to niesli zodpovednosť. Pán prezident vyzýva občanov na to, aby boli aktívni vo verejnom živote, ale ako keby nevedel, že média sú v rukách oligarchov, ktorí dôsledne dbajú na to, komu dajú mediálny  priestor. Pán prezident by sa mal preto, hlasno ozvať a vyzývať zodpovedných k tomu, aby všetci, ktorí majú záujem na spravovaní vecí verejných mali rovnaké šance. Pri Gorile nemal pán prezident len konštatovať, že kauza sa zametá pod koberec, ale mal vyzvať vládu a zodpovedných na to, aby prijali urýchlene kroky na jej vyšetrenie a keď už hovoril o tejto kauze, tak mal jedno prečo adresovať aj tomu za jeho chrbtom, prečo a na čo do bytu na Vazovovej chodil.  Vo svojej správe o stave republiky prezident, ako keby nevedel, že naša krajina je na poprednom mieste v korupcii na svete, ktorá ničí riadne fungovanie krajiny, že tí, ktorí sú za korupciu zodpovední, že tí, ktorí sú zodpovední za kšefty s našim zdravím, že tí ktorí sú zodpovední za bezbrehe plytvanie a predražovanie štátnych zákaziek, že tí, ktorí sú zodpovední za mrhanie s europskými peniazmi, že tí, ktorí sú zodpovední za stav našej justície a polície, že tí, ktorí príjmajú zákony, ktoré sú nie raz proti občanom, že mnohí z nich, ktorí za to všetko nesú zodpovednosť mu sedeli za chrbtom, či sa na nich pri prejave pozeral. Týchto ľudí mal tak, ako prezident Rumunska vyzývať na odstúpenie, im mali byť adresované slová z prejavu, lebo oni a nie my občania sme za to zodpovední. Stav republiky je oveľa krutejší, než aký ho vidí prezident, lebo občanom netreba balíčky od nabalených, občania si nezaslúžia, aby boli za lepším životom vyháňaní z vlasti, Slovensko si zaslúži, aby ho viedli schopní a morálni ľudia, ktorí dokážu krajinu spravovať k prospechu všetkých tak, aby vlastenectvo nebolo len prázdne slovo, ale hrdosť na svoju krajinu.  

              Včerajší prejav prezidenta Kisku o stave republiky nepomenovaním konkrétnych problémov a vinníkov, ako keby nikomu nechcel ublížiť,  preto nedal Slovensku nádej a nezapálil v nás nadšenie pre zmenu k lepšiemu.  

 

              Bolo by smutné a pre mnohých sklamaním, keby sa dozvedeli, že si pán prezident Kiska hľadá bývanie v Limbachu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?