Slovenská minimálna mzda aj minimálny dôchodok je výsmech i hanba sociálneho Slovenska!!

Autor: Stanislav Martinčko | 11.6.2015 o 14:43 | Karma článku: 12,47 | Prečítané:  11547x

     Vie si z nás niekto predstaviť situáciu, keby R. Fico ako premiér Nemecka, alebo Rakúska sa dotrepal so svojou fajkovacou tabuľou k  Brandenburskej bráne v Berlíne, kde by oznámil nemeckým dôchodcom,

že od teraz bude ich minimálny dôchodok za 30 rokov odrobenej práce 270 EUR, či ako oznamuje robotníkom v Nemecku, že ich minimálna mzda bude 400 EUR?

      Vieme však isto, že nemeckí dôchodcovia by zobrali svoje bakule do rúk a pekne by ho z Nemecka hnali a to isté by urobili aj nemeckí robotníci, ktorí by  nelenili a zobrali lopaty do rúk a hnali by takého premiéra až na Slovensko s odkazom, že oni chcú normálne žiť a za svoju prácu nechcú almužnu, ale mzdu, ktorá uživí a zaručí dôstojný život ich rodinám. Keďže z Nemecka, či Rakúska by takého premiéra, ktorý im dáva zarobiť almužnu a dôchodcov necháva živoriť, hnali svinským krokom, tak ho máme na Slovensku my, lebo Slováci sa stále cítia ako porobený národ, na ktorom môžu rúbať drevo a myslíme si, že nám patrí len to, čo nám mocní hodia zo stola. Len nám Slovákom a nie Nemcom môže takýto premiér balamutiť hlavy a zalepovať oči falošnými sociálnymi balíčkami, len nám Slovákom a nie Nemcom môže vládnuť vláda, ktorá dovoľuje rabovať našu krajinu, len nám a nie Nemcom môžu mocní klamať a rozprávať o tom, akú nám robia láskavosť a nútia nás pracovať za 400 EUR mesačne,  či mať dôchodok 270 EUR. Pri životných nákladoch, najmä na potraviny, sa Slovensko  môže smelo porovnávať s Nemeckom, Rakúskom a v cenách za pohonné hmoty sme tieto krajiny aj predbehli. Len u nás a nie v Rakúsku, či v Nemecku si môže vláda dovoliť stavať diaľnice a obchvat Bratislavy v cenách, ktoré ako keby mali obísť celú zemeguľu. To nehovoríme o sociálnych vymoženostiach rakúskych aj nemeckých dôchodcov a akých sa našim dôchodcom  ani nesníva a to aj napriek tomu, že nám vládne sociálna demokracia a falošne hovorí o sociálnom štáte. V Nemecku by kauza Váhostav bola zabudnutá a zodpovední by aj v takých horúčavách, aké sú dnes, nepotrebovali na chládok slnečník. Čakáme, kedy konečne predstúpi pred fajkovaciu tabuľu premiér s nákupným košíkom a ukáže slovenským robotníkom i dôchodcom, čo si môžu za minimálnu mzdu, i dôchodok dovoliť kúpiť nemeckí, či rakúski občania.

     Bolo by načase, aby si slovenskí robotníci aj dôchodcovia zobrali z kolegov v Nemecku, či Rakúsku príklad a zobrali do rúk bakule, či lopaty a dožadovali sa dôstojného života!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?