Pán minister Čislák konajte, alebo potom ste s nimi!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 4.6.2015 o 14:49 | Karma článku: 12,10 | Prečítané:  1255x

       Keď nedávno pán minister Čislák odchádzal od prezidenta Kisku, tak ešte po ceste zahodil za hlavu všetku kritiku, ktorú mu adresoval prezident a pomyslel si, že biznis v zdravotníctve je naša Cosa nostra (Naša vec)!

         Biznis, ktorý sa robí so zdravím občanov Slovenska, aj za asistencie štátostrany naberá po nových odhaleniach obludné rozmery. Na svetlo Božie vychádzajú zatiaľ len špičky ľadovca, lebo  sa málo hovorí o tom, ako sa zo systému vylievajú peniaze spôsobom, že nemocnica za niektoré operácie účtuje poisťovni státisíce EUR a výkon si objedná zvyčajne  u firmy písanej na manželku primára, alebo riaditeľa nemocnice,  zdravotná poisťovňa výkon zaplatí  a do nemocnice sa tak dostanú už len omrvinky.  Ale nech skúsi zdravotne postihnutý občan žiadať zdravotnú poisťovňu o nejakú pomôcku, ktorá by mu uľahčila už aj tak ťažký život, tak peripetie pre pár eur pomoci spravidla naberú rozmery, že jeden sa nestačí čudovať, čo všetko od neho vyžadujú. Určite o tom vie každý svoje, kto so všemocnou zdravotnou poisťovňou prišiel do styku, ktorá na strane občana šetrí,  na druhej strane rozdáva spriazneným milióny.

        Biznis, ktorý prekvitá už niekoľko rokov s nákupom rôznych prístrojov má všade svojich nasledovníkov a určite nie len vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, ktoré priniesla televízia Markíza, ale keby zašli  aj do troška vzdialenej VUSCH Košiciach, tak aj tu by zistili, že v tom vznešenom názve Východoslovenský Ústav srdcovo - cievnych chorôb, ktorého hlavnou úlohou je zachraňovať ľudské životy, tak si tí, ktorí sú do biznisu  s ľudským zdravím zapletení  zachraňujú aj vlastné peňaženky a to tak, že sa vypíše súťaž, ktorá vygeneruje tých správnych a ceny, za ktoré sa nakupujú prístroje sú zväčša o 100% vyššie, ako je ich skutočná hodnota.  Všetko sa to deje za asistencie ministra Čisláka, ktorý veci necháva plynúť, neodváži sa na razantné kroky, ktoré by tomu cynickému obchodu zabránili a správa sa, ako keby ho do funkcie menoval Medical, preto len zametá, zahmlieva, analyzuje, prešetruje a nič nevyrieši. Jeho úloha je zrejme tá, aby riadne plnil príkazy, vyhlasoval pseudokauzy a staral sa o sociálnych oligarchov tak, ako R. Fico, ktorý v Moskve orodoval za hokejový klub oligarchu Širokého. To vyciciavanie štátu nemá konca-kraja a je zvlášť citlivé v zdravotníctve, kde týmto sociálnym oligarchom nie je ľúto, že pre nedostatok peňazí nemajú chorí na lieky, ktoré by im mohli zachrániť život.  Pre tento cynický obchod so zdravím aj naše sestričky v nemocniciach nemajú platy, na ktoré majú nárok, ba práve naopak, aj keď chcú nejaké euro naviac, tak musia stanovať pred Úradom Vlády, kde ich aj odtiaľ  vypoklonkujú s dôvodom, že peňazí niet!!

      Ozaj nie sú peniaze??!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?