Sepp Blatter ako príklad sebareflexie pre R. Fica?

Autor: Stanislav Martinčko | 3.6.2015 o 14:19 | (upravené 3.6.2015 o 14:26) Karma článku: 12,08 | Prečítané:  1046x

Nikto nevie, koľko by už nebol vo funkcii šéfa svetového futbalu Sepp Blatter, keby bol akoby člen SMERU a riadil sa straníckou disciplínou, ktorá je pretavená do veľmi vysokej sebareflexie, až takej,

ktorá nepotrebuje k svojej činnosti žiadnu spoločenskú či inú kontrolu  a už vôbec nie agentov FBI.  Korupčný škandál, ktorý tvrdo zasiahol  svetový futbal, už dávnejšie rezonoval medzi fanúšikmi  a kde, kto hovoril o korupcii, ktorá sprevádza skoro každé prideľovanie svetového  turnaja, vznikali podozrenia na to, že sa s hlasmi kšeftuje a hlasuje podľa toho, kto dá viac. FIFA na čele so šéfom sa vytrvalo bránila a hovorili o sebe, akí sú čistí a s korupciou nemajú nič spoločné. Trvalo to až dovtedy, kým v minulých dňoch svetové média nepriniesli zábery, zaplachtovaných futbalových funkcionárov, ako nastupujú do pripravených policajných aut a začína sa s nimi policajné vyšetrovanie pre korupciu, ktorá naberá veľké rozmery a tí, ktorí sú do nej zapletení skončia zrejme za mrežami.  Sú to všetko blízki spolupracovníci šéfa FIFA, ktorý aj po tlaku svetovej verejnosti oznámil, že sa vzdáva postu šéfa svetového futbalu a ktovie, ako v budúcnosti dopadne aj on sám. Tento  futbalový korupčný škandál má podobný charakter aj v slovenskom politickom živote, kedy sú milióny Slovákov svedkami obrovskej korupcie a škandálov, ktoré  sprevádzajú dennodenný život občanov a živnostníkov.  Tak ako FIFA aj slovenskí politici sa tvária, že s korupciou nemajú nič spoločné a hovoria o sebe rečou R. Fica, že sú čistí „ Ako Božie oko“ . Ktovie, ako dlho by už nebol Sepp Blatter vo funkcii, keby sa na švajčiarskom súde spomínalo jeho meno priamo s korupciou, tak ako sa v súvislosti s korupciou  spomína na pražskom súde meno R. Fica. Ktovie, aký škandál by vo svete vyvolal výrok Seppa Blattera, keby bol už dávnejšie povedal, že v roku 2014 už nebude vo funkcii a zrazu si to rozmyslel, poprel vlastné slová a ďalej by si sedel na predsedníckej stoličke.  Ktovie, čo by bolo so Seppom Blatterom, keby peniaze FIFA tuneloval podobným spôsobom, ako sa to deje pod kuratelou vládnej strany, kde skoro každá jedná štátna zákazka je enormne predražená a neuveriteľným spôsobom sa napĺňajú slovenskými peniazmi schránky po celom svete, či by aj FIFA a jej sponzori strpeli, také nakladanie a doslova rozkrádanie, ako sa to deje s európskymi peniazmi na Slovensku. Škandál za škandálom sa prevaľuje čoraz s väčšou intenzitou bez povšimnutia, či akejkoľvek sebareflexie, bez akejkoľvek kontroly, veď nakoniec SMER-SD má všetko pod kontrolou a škandalóznych správ, aké priniesli včerajšie Televízne noviny na Markíze, kde tí, ktorí obchodujú s našim zdravím, pokračujú ďalej beztrestne a s požehnaním mocných v ožobračovaní chorých a nemocných. Kto vie, čo by sa stalo, keby do tohto vládou kontrolovaného systému nabehla FBI, tak ako do FIFA,  koľkí z dnešných mocných by skončili zaplachtovaní v policajných celách?

       R. Fico vedie a je zodpovedný za skorumpovanú krajinu, podobným spôsobom sa správal Sepp Blatter, ktorý viedol skorumpovaný futbal, Sepp Blatter na rozdiel od R. Fica našiel v sebe toľko sebareflexie, že s funkcie odstúpil, R. Fico o sebareflexii, len rád kvetnato rozpráva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?