V Rumunsku sa neboja zatvárať ministrov, poslancov, primátorov. Na Slovensku sa bojíme???

Autor: Stanislav Martinčko | 22.5.2015 o 14:25 | Karma článku: 18,40 | Prečítané:  1353x

       Keď nedávno premiér R. Fico sebavedomo vyhlásil, že na Slovensku sa 25 rokov buduje korupčný štát, tak skromne zamlčal, že on a jeho vláda sa na tomto budovaní aktívne zúčastňuje už  niekoľko rokov.

       Len on a SMER-SD vedia najlepšie, lebo majú na Slovensku takú moc, ktorá sa rovná totalite, že kedy bude tento korupčný štát konečne dobudovaný, aby občania mohli začať žiť plnohodnotný život, ktorý je vlastný vyspelým demokraciám. Že tento štát sa ešte stále buduje, vidíme na pribúdajúcich dennodenných korupčných kauzách, ktoré sú spojené s našimi politickými špičkami a zrejme ešte z ďaleka naši politickí korupčníci nepovedali posledné slovo. SMER-SD a premiér to ešte stále cítia, že ešte chýbajú nejaké tehličky do úplného dobudovania a cíti to aj  R. Fico, ktorý hovoril, že v roku 2014 v politike už nebude a chce aj naďalej aktívne budovať korupčný štát aj po voľbách 2016.  SMER –SD chce svoj sociálny korupčný balíček naplniť do bodky a odovzdať ďalším generáciám tak, aby sa nemuseli s korupčnými fintami a vymýšľaním zákonov, ktoré korupciu podporujú, trápiť.  Kto niekedy zažil na vlastnej koži styk s Rumunskom a jeho orgánmi, tak vie o korupcii svoje. Táto balkánska krajina  si dokonca v rebríčku korupcie dovolila predbehnúť aj Slovensko, preto sa Rumuni  rozhodli, že s korupciou a boji s ňou už prestanú tak, ako naši, len rozprávať, ale začnú po mohutnom tlaku verejnosti aj konať. Konajú to tak presvedčivým spôsobom, že sa neboja ani silných oligarchov, ktorí vlastnia média a množstvo peňazí a vo väzení už skončili mnohé veľké ryby na čele s ministrami, poslancami, primátormi. Nikto sa pred  DNA (Protikorupčný tým) na čele, ktorého je bývala basketbalistka nemôže cítiť bezpečne, najmä však korupční politici. Najnovší vývoj v Macedónsku je tiež spájaný s korupciu vládnych predstaviteľov, kde ťažko môžeme predvídať následky pre krajinu a celý región. Aj v komunistickej Číne začali doslova nemilosrdný boj s korupciou štátnych úradníkov a to nehovoríme o Severnej Kórei, kde len malé zadriemanie má za následok spánok večný. Slovenskí občania cítia, že korupcia na najvyšších poschodiach až po prízemia sú popretkávané korupciou, ktorá veľmi brzdí zdravý vývoj Slovenska, kradne nám so spoločného chlebíka  poriadny krajec.

         Čo tak si vziať príklad z Balkánu??!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?