Už nie chaos, ale bordel v Košiciach!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 15.5.2015 o 14:05 | Karma článku: 12,92 | Prečítané:  3567x

       Smerácky primátor Košíc pán Raši ide neohrozene v šľapajach hesla – Vyhraj voľby, môžeš všetko! – a tak si robí s mestom a jeho obyvateľmi to, čo on a jeho spriaznené firmy chcú a nie to čo by vyhovovalo Košičanom.

        Mesto je pri výmene električkových tratí rozkopané krížom – krážom, ešte nie je dokončený jeden úsek a už sa rozkopáva ďalší, v zapätí ďalší, doprava kolabuje,  všetko sa robí chaotický, nekoordinovane, čo má za následok, že je v tom totálny bordel. Pán Raši argumentuje tým, že buď ľudia tento jeho bordel vydržia, alebo mesto nebude mať dopravu, čo je z pohľadu občana mesta neakceptovateľný stav. V takomto chaose a doslova bordeli je preto samozrejme, že sa nedodržujú termíny dokončenia stavebných prác, ktoré meškajú až niekoľko mesiacov. Stavebná firma si s termínmi ťažkú hlavu nerobí a je to zrejme preto, že podpísali zmluvu takú, z ktorej im nehrozia žiadne sankcie z nedodržania termínu. To, že v tejto zmluve zrejme nie sú sankcie je najmä preto, že je všeobecne známy fakt o tom, kto môže štátnu zákazku na Slovensku získať. Firma Dúha, ktorá je známa nespočetne veľa štátnymi zákazkami od tunela Višňové až po súčasne rozkopané Košice, sa pomaly, ale isto dostáva na pozície Váhostavu. Z prostredia firiem, ktoré sú napojené na Dúhu, prenikajú podobné správy, ktoré hovoria, že platenie faktúr nepokladajú za veľmi dôležité.  Tak, ako Váhostav, aj Dúha môže si s termínmi a dodávateľmi robiť čo chce, len preto, že za chrbtom cíti silné politické krytie štátostrany. Tento stav, kedy si zliznú smotanu tí, ktorí si s politickým krytím vybavia zákazky a ostaným ostanú len oči pre plač, začína byť na Slovensku neúnosný!!! Všetko to svinstvo sa deje pod kuratelou štátostrany, ktorá nemá záujem na riadnom a čestnom fungovaní podnikateľského prostredia.  V súčasnosti sú Košice svedkom, ako v praxi vyzerá mesto, do ktorého vkročila sociálna noha, ako sa dá z jednoduchej výmeny električkovej trati vyrobiť kolosálny problém, ktorý znepríjemní na dlhé mesiace život obyvateľom a návštevníkom Košíc.  Primátor Raši na niektorom zastupiteľstve hovorí o dvoch variantoch a to rekonštruovať, alebo nerekonštruovať zastarané koľajnice. Nehovorí o tretej možnosti, že všetko sa dá robiť tak, aby to občania tak mohutne nepociťovali, ale to by museli byť podpisované zmluvy, ktoré by stanovili jasné pravidla také, aby občania, čo najmenej pociťovali stavebné práce a za ich nedodržiavanie by zodpovední boli patrične sankcionovaní. Ale možno je tu ešte štvrtá možnosť, že električky by chodili až do úplného skončenia životnosti trati, za ten čas by sa z európskych peňazí vyškolili drožkári, nakúpili sa drožky, ktoré by rozvážali Košičanov po meste tak, ako to vidíme napríklad z veľkých miest Indie.

         Ktovie, či aj to nenapadne našich sociálnych oligarchov s tým, že by vlastne vytvorili stovky , keď nie tisíce pracovných miest. To by bola paráda!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?