R. Fico: To mám zaškrtiť sudkyňu? Ľudia: Neškrťte, ale vládnite a nekšeftujte!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 13.4.2015 o 15:08 | Karma článku: 16,73 | Prečítané:  2501x

        Kauza mesta Martin a jeho prehra s  cyperskou schránkovou firmou svedči o tom, že nestačí, ak sa na Najvyššom súde vymení jedna stolička a na tú sadne nový zadok, lebo ostatné zadky boli súčasťou doterajšieho súdneho systému a mnoho z nich má korene, ktoré pochádzajú ešte z komunistického obdobia a majú záujem ostať vo funkcii do konca svojho života.

      Keby slovenské súdy pracovali tak, že by na nich víťazilo právo a spravodlivosť, tak by sme dlhovekosti sudcov rozumeli, ale aj kauza Martin je svedectvom o tom, že súdy konajú nie v záujme práva, ale obhajujú len záujem, za ktorým možno tušiť korupciu, lebo nie je možné, aby tá istá vec bola posudzovaná pre zúčastnené strany štyrmi kladnými rozhodnutiami a jedným záporným a mesto Martin a jeho obyvatelia takto záhadným spôsobom prehrajú 8,3 milióna EUR, ktoré skončia v gágoroch cyperskej schránky.  R. Fico sa teraz občanom Martina, ako keby vysmieval a hovoril im, že vláda im nemá ako pomôcť, lebo si zvolili za primátora nie člena SMERU a preto sa nemôže zachovať podobne, ako k mestu Žilina, kde je primátorom člen štátostrany a sú občania druhej kategórie, alebo aj triedni nepriatelia s ktorými sa treba vysporiadať po sociálno –demokraticky.  Vládnutie v súčasnosti je sprevádzané novými a novými škandálmi, ktoré vyzerá, že nemajú konca – kraja a mocní si myslia, že občania to nevidia, v akej skorumpovanej krajine žijú a aj porekadlo – Ryba smrdí od hlavy, tak smrdí celá ryba!!-, tak u nás je to viac ako pravdivé.  Za takýto stav krajiny je v demokratickom svete zodpovedná vláda a jej predstavitelia, ktorí určujú pravidlá a pripravujú zákony a kontrolujú ich dodržiavanie, ktoré platia pre celú spoločnosť a nie, ako je zvykom na Slovensku, že pre určitú skupinu napojenú na štátostranu, ako keby zákony a ich dodržiavanie vôbec neplatili. Preto sa vláda nemôže tváriť, že nemá zodpovednosť za spravovanie krajiny a akým spôsobom je dodržiavané právo a spravodlivosť .To, že sa veci vo verejnom živote nedejú v súlade s demokratickými pravidlami bežných vo vyspelom svete svedčí nie len kauza Martin, ale aj kauza Váhostav, Doprastav, Piešťany, ..... Ak by sa na Slovensku našiel človek taký a s takými právomocami, aké má v Číne pán Wang, ktovie koľkí súčasní i minulí politici, by sa triasli od strachu, čo s nimi bude!!!   Keby sa vláda viac zaujímala o skutočný život občanov a ich potreby, keby sa viac skutočne vládlo, ako kšeftovalo tak by Slovensko bolo ochránené od Váhostavu, Doprastavu a bohvie ešte koľkých podvodníkov, ktorí beztrestne rabujú a ožobračujú Slovensko, nemuseli by sme pozerať ako miznú v schránkach naše dôchodky, cesty, zdravie, ale už dávno by boli prijaté potrebné zákony a aj nariadenia vlády na ich zamedzenie.

      R. Fico si do televízie  ako diskutérov vyberá len osvedčených protivníkov, ale ak si je sebou taký istý, prečo si nevyberie aj takých o ktorých hovorí, že sú blázni, či poloblázni a nebol by to on, kto by určoval ich diagnózu, ale boli by to občania, ktorí by posúdili, ktoré argumenty sú bláznivé!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?