R. Fico: Schránkové firmy mám rád, ako koza nôž!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 1.4.2015 o 13:15 | Karma článku: 16,35 | Prečítané:  1461x

        Aj tak by sa dal preložiť pamätný výrok, vtedy ešte opozičníka, keď sa vyhrážal slovenským kozám, že ich popraví, čo bolo dávané do súvislosti s finančnými skupinami.

        Ktovie, koho týmto výrokom viac vystrašil, či slovenské kozy, alebo slovenských oligarchov. Vieme, že od vtedy uplynul už nejaký rok a poznáme, že kto viac na to doplatil. Čo – to, o tomto výroku naznačila GORILA  a aj poznanie reálneho života je také, že víťazkami tohto výroku sú nie len kozy, ale predovšetkým slovenskí oligarchovia, ktorí sa môžu spoľahnúť, nie len na prvú vládu R. Fica, ale samozrejme aj na druhú. V takomto žičlivom prostredí nemajú miesto, len praví oligarchovia, ale aj takí, ktorí v bočných vreckách sák nosia stranícke knižky.  Osobný nárast majetku, ktorí užívajú títo straníci mnohokrát nezodpovedá ich príjmom a aj najnovšie odhalenie exposlanca Jánoša, ktorý len na ruke má hodinky pomaly v cene ročného platu poslanca, nám hovorí, že stranícki oligarchovia sú na tom možno lepšie, ako tí praví. Z toho je vidieť, že aj tento a mnoho iných výrokov premiéra, že zatočí s finančnými skupinami bol dobrý len na to, aby ohúril časť voličov, ktorí si stále myslia, že premiér takými výrokmi chráni záujmy občanov a ich pofiderné istoty. Aj kauzy posledných dní hovoria o tom, že nie len finančné skupiny sa tešia požehnaniu vlády, ale aj schránkové firmy roztrúsene po celom svete najmä v daňových rajoch. Premiér hovorí, že aj SDKU bola financovaná zo schránky v Londýne, ale nehovorí z akej schránky, alebo hlavy bola financovaná jeho vlastná strana.  Keď sa vie o tom, že majitelia schránok sa nedajú vypátrať a miznú v nich milióny EUR našich občanov, je zarážajúce, že vláda doteraz neprijala potrebné opatrenia a zákony na to, aby milióny, ktoré potom chýbajú v rôznych sférach spoločnosti, ostali doma a boli na prospech občanov. Snáď nám premiér nechce nahovoriť, že tieto schránkové firmy vlastnia obyčajní občania a že títo majú toľko peňazí, že nevedia, čo s nimi, tak si zakladajú schránkové firmy v daňových rajoch po celom svete. Je viac, ako jasné, že to môžu robiť, len ľudia, ktorí profitujú na kšeftoch so štátom, dnes vieme, že skoro každá jedna štátna zákazka je spojovaná nie len s korupciou, ale aj s vládnou stranou, preto nie je ťažké si domyslieť, kto má záujem takto peniaze skrývať.

         Nečinnosť zodpovedných nám dáva tušiť, kto sú vlastne majitelia schránok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?