Žilinská nemocnica je výnimka alebo pravidlo ?

Autor: Stanislav Martinčko | 24.3.2015 o 14:45 | Karma článku: 12,40 | Prečítané:  2308x

Stačila jedna návšteva ministra Čisláka  Žilinskej nemocnice na to, aby sa určil vinník situácie, keď z nemocnice chcú odísť desiatky zdravotných sestier a skoro dve desiatky lekárov. Na vine nie je ministerstvo zdravotníctva a už vôbec nie vláda, lebo vinné sú zdravotné sestričky a ich predsedníčka odborov a to preto, že odmietajú ďalej pracovať ako novodobé otrokyne.

Aby toho nebolo málo, tak náš sociálny režim sa nehanbí a zautočí na predsedníčku Odborového zväzu zdravotných sestier a jej angažovanie sa v tejto kauze označí za jej nenaplnené politické ambície a zdôvodňuje to tým, že je starostkou v meste svojho bydliska. Podobným spôsobom sa správal komunistický režim k ľuďom, ktorí mali iný názor, ako bol vládny a preto bolo treba takýchto ľudí pred verejnosťou znemožniť a nerozpakuje sa svoju neschopnosť z riešenia ozrutných problémov v zdravotníctve preniesť na plecia žien, ktorým len nedávno sa rozdávali na oslavách MDŽ kvety. Prečo premiér teraz nezavíta do Žiliny, aby sestričky vyobjímal a vystískal ?  Z toho je vidieť, že divadelné predstavenie s názvom MDŽ bolo zo strany SMER-SD falošné a je skôr výsmechom slovenským ženám a najmä sestričkám a možno nie len im, ktoré musia vo svojej krajine pracovať ako novodobé otrokyne, lebo ani jedna ich požiadavka nie je, ako by niekto očakával na zvýšenie miezd, ale na to, aby ich pracovný čas zodpovedal Zákonníku práce. Kde sú teraz zástancovia Zákonníka práce, kde sú tí, ktorí dali do ústavy článok o rodine?

Načo je týmto sestričkám taká Ústava, keď nikoho nezaujíma to, že už ďalej nevládzu pracovať? Načo je žilinským sestričkám taký premiér, ktorý ich chce falošne vyobjímať, keď oni nemajú čas, aby objali svoje deti, svojich manželov ? Minister Čislák, spolu s pánom Rašim a pánom Paškom na stretnutiach pri chutnom obede určite neriešia akútne problémy v zdravotníctve, ale asi to, ako pozametať pod koberec kšefty tak, aby sa o nich verejnosť nedozvedela.

Myslíme si, že to robia zbytočne, lebo Slovensko sa nebude donekonečna báť a žiť  v strachu pred mocnými. Ako dohnali žilinské sestričky do situácie keď z nich už nehovorí strach, ale zúfalstvo, preto sa neboja pravdivo pomenovať problémy. Mocní Slovenska sú mocou opantaní  tak, že nevidia vlastných zúfalých občanov, ktorí keď sa raz prestanú báť, nebudú chcieť žiť v krajine kde vládne strach, ale budú chcieť žiť v krajine, ktorá im zabezpečí dôstojný život bez strachu.   

Lebo, my sme tu doma !!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?