Kedy premiér okrem Gabčíkova znárodní aj Váhostav, Doprastav , Duhu a iné??

Autor: Stanislav Martinčko | 10.3.2015 o 14:02 | Karma článku: 16,20 | Prečítané:  2412x

     Včerajšia správa dňa , kedy mimoriadne zasadala vláda a tak oznámila občanom radostnú správu, že vodné dielo Gabčíkovo si berie Slovensko od talianskeho Enellu späť, bez toho, či sa s tým bude zaoberať aj iný ako slovenský súd.

      To nám dáva jasne tušiť, že sme krajina neobmedzených možnosti, tak ako niekedy bola a možno je Amerika. Že si Slovensko chce samo spravovať svoj majetok k prospechu všetkých, tak proti tomu by sme nič nenamietali, keby to spravovali ľudia zodpovední a takí, ktorí majú so zvereným štátnym majetkom záujem aj gazdovať.  Doterajšie skúsenosti so spravovaním štátneho majetku a je jedno na akej úrovni nám hovoria, že s takým majetkom sa nakladá spôsobom, za ktorý by sa nehanbili ani barbari. Preto sme skeptickí aj čo sa týka  Gabčíkova a môžeme len tušiť, kto sa bude všelijakými fintami na ňom za tichého súhlasu mocných nabaľovať. Ak vláda dokázala a trúfa si na lepšie a spravodlivejšie gazdovanie v Gabčíkove, tak vzbudila  oprávnenú nádej najmä rodinám, ktorým gazdovanie vo Váhostave, Doprastave, Duhe v Košiciach a ďalším firmám pod kuratelou vládnej strany, spôsobilo to, že mnohé slovenské rodiny majú existenčné problémy a preto také firmy si nezaslúžia na Slovensku podnikať, lebo sa správajú nezodpovedne a doslova okrádajú našich občanov. Tu by mal štát zasiahnuť podobným spôsobom, ako v Gabčíkove a ukázať, že dokáže lepšie narábať s majetkom ako doterajší majitelia.  Skúsenosti však hovoria, že štát namiesto toho, aby zjednal nápravu, tak skryte, alebo aj otvorene podporuje svinstvá, ktoré majú na svedomí tieto firmy, ničia riadny život ľudí, ktorí sa v tom svinstve ocitli len preto, že verili v spravodlivosť a právo v našej krajine.

     Odhodlá sa premiér a vláda na spravodlivé zjednanie krívd aj v týchto firmách, alebo mu záleží len na záujme úzkej skupiny spojenej s vládnou stranou a ich kamošov??

 

P.S. Zvedavosť niektorých čitateľov blogu uspokojím a vyhlasujem, že občan Stanislav Martinčko nebol nikdy člen KSČ, mám za sebou skúsenosti s miništrovaním, absolvoval som sv. prijímanie i birmovku a napriek tomu, že som tým  spĺňal prijatie do KSČ, som sa tam ani neprihlásil. Rád by som ešte nad rámec zvedavosti niektorých čitateľov uviedol, že som nikdy nebol špicel a ani nikoho som nešpicloval  (Štb).  Pekný deň!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?