Furt nevieme, kedy sa minister Kažimír na nás usmieva a kedy sa nám vysmieva?!

Autor: Stanislav Martinčko | 6.3.2015 o 13:18 | Karma článku: 13,53 | Prečítané:  1491x

      Minister financií sa stáva známym aj svojimi legendárnymi úsmevmi a my  furt nevieme, čo sa za tým skrýva. Je veľkým umením povedať  občanom nepríjemne správy a pritom sa usmievať.   

      Financminister nemá pre nás všetkých, len samé zlé správy, ale sú aj dobré, ale tie sa zvyčajne dotýkajú vopred určeným skupinám, ktoré si navzájom  široké úsmevy vymieňajú. Sú to najmä predstavitelia firiem, ktoré sú úzko previazané na štátne financie a je im dovolené s nimi narábať skoro ako s vlastnými a nikto ich veľmi nenúti riadne gazdovať.  Minister zrejme pre široké úsmevy svoje a opätované nevidí, že za štátne sa na Slovensku stavajú diaľnice, ktoré patria medzi najdrahšie v Európe, ale zároveň najkratšie, ministra to zrejme netrápi, lebo ak áno, dávno by boli vo vláde prijaté opatrenia, ktoré by zamedzili plytvaním nie len na diaľniciach, ale všade, kde sa vyskytnú štátne financie. Občania sú skoro permanentne svedkami ich bezbrehého míňania. Pán Kažimír by možno aj zakročil, ale ako je známe štátostrana  všetky dôležité posty v štáte obsadila svojimi straníkmi, ktorí za to, že tak nadšene tlieskajú na sneme a zabezpečujú organizovanie veľkolepých osláv MDŽ si chcú, tak isto povyberať svoje hrozienka z koláča, čo je im samozrejme dopriate, preto sa môžu všetci pokope na seba usmievať. Sú ale aj správy, ktoré síce minister tiež oznamuje s úsmevom preňho typickým, ale tie sú skôr do plaču najmä tým, ktorým sú určené. Ideologickým hlavným nepriateľom štátostrany sú hlavne podnikatelia a drobní živnostníci, kde štát neustálym šrubovaním, poplatkami a kontrolami ich doslova šikanuje. Tu by sme spomenuli kvetinárku z Prešova, ktorej za 12 centovú stužku naparili bez mihnutia oka 300 EUR pokutu!!  Najmä drobní živnostníci bez politického krytia sa nedostanú k žiadnym dotáciám na stroje a zariadenia, aby tak mohli postupne zvyšovať zamestnanosť, produkciu a podieľať sa vo väčšej miere na príjmoch štátu. Eurofondy a ich prideľovanie sa deje v úplnej réžii štátostrany, kde drobný živnostník vie, že bez korumpovania sa nedostane ani k centu, tak sa radšej o eurofondy ani nepokúša.  A pri tom všetkom šrubovaní a usmievaní sa musia pozerať, ako aj z ich roboty je dovolené sa nabaľovať rôznym schránkam, ktoré nikto nevie, kto je za nimi a kam tečú obrovské prostriedky, ktoré chýbajú vo všetkých sférach a napríklad, keď aj platia mýto a cestné dane chodia a ničia si svoje autá na rozbitých cestách.

      Minister o týchto skutočnostiach musí vedieť a že sa nad tým usmieva, vysmieva sa všetkým tým, ktorí na to prispievajú!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?