Mala by u nás, čo robiť basketbalistka z Rumunska??

Autor: Stanislav Martinčko | 2.3.2015 o 15:08 | Karma článku: 11,80 | Prečítané:  1068x

      V minulých dňoch priniesli agentúry správu, že mediálny magnát z Rumunska, ktorý mal čo - to spoločné s Markízou, bol v Rumunskú zatknutý pre podozrenie s financiami.

     Stav spoločnosti na Slovensku je žiaľ taký, že vysokopostavený funkcionár je chránený druh, ktorý sa nezatýka, aj keby bol podozrivý až do neba. Bývala basketbalistka v boji s obrovskou korupciou začala pekne z ostra a mnoho tých, ktorí si doteraz mysleli, že sú v Rumunsku nedotknuteľní, sú zatváraní a začal sa okolo nich riadny harmatanec. Z príkladu Rumunska je zrejme, že nemusia byť celé pluky úradníkov na to, aby sa začal ozajstný boj s korupciou. Stačí, ak sa ľuďom, ktorí vyšetrujú korupciu aj na najvyšších miestach rozviažu ruky a tí začnú robiť to, čo im prikazuje zákon, politici sa im do toho nemiešajú a každý v tejto reťazi nesie za svoje činy zodpovednosť, ale aj trestnoprávnu. Takáto situácia nedovoľuje politicky zakrývať a zametať pod koberec rôzne techtle – mechtle, ktoré sú na Slovensku dennodenným pravidlom. Je očividné, že u nás ešte zatiaľ žiadna bývala basketbalistka nezačala pracovať, ale určite je už na ceste, aby sa korupcia začala riešiť spôsobom, ktorý by priniesol adekvátne výsledky.  Aby prestal platiť stav, že o korupcii sa všade rozpráva a nikto s tým nič nerobí, lebo korupcia nie je potlačovaná, ale najmä tými, ktorí sú za stav korupcie zodpovední aj podporovaná a Slovensko je ňou nakazené viac ako EBOLA v Afrike. Každý predsa vie a len sa bojí o tom hovoriť, ako je to so štátnymi zákazkami, kde podnikatelia musia odovzdávať percentá, lebo bez toho si ani neškrtnú. Je už vytvorený systém, ktorý stráži, že čo a za koľko a hlavne kto. Až sa raz občania dozvedia, akým spôsobom fungoval prideľovanie eurofondov, tak sú namieste obavy či na vyšetrenie týchto svinstiev, by stačil celý basketbalový tím. Príklad z Rumunska nám dáva nádej, že aj na Slovensku raz prestane  fungovať systém založený na korupcii, ktorá je od najvyšších až po najnižšie poschodia. Zatiaľ je stav taký, že v našej krajine sa peniaze nás všetkých môžu beztrestne prehajdákať a všade tam, kde sú peniaze štátu sa neskutočným spôsobom plytvá. Ťažko môže normálny smrteľník uveriť tomu, že ak štát potrebuje niečo kúpiť či predať, potrebuje k tomu poradenské firmy za stámilióny a nechápe, načo štát potom zamestnáva na ministerstvách toľko ľudí, ktorí bez radcov nevedia nič kúpiť, či predať. Vedeli by ste si predstaviť niečo také v súkromnom živote, že idete predať kúsok poľa a na to potrebujete radcu, ktorý Vám poradí s predajom za toľko, že ak to pole predáte, tak radca Vás stojí viac, ako cena poľa?? Nepredstaviteľné!!! Ale ak štát funguje na tom , že potrebuje radcov  za desiatky milióny EUR, tak prečo potom prevzal funkciu minister a namiesto toho, aby bol múdry a radil iným tak je odkázaný na rady druhých?? Deje sa to vo veľkom na skoro každom ministerstve, robil by to isté minister aj vtedy, ak by predával kúsok svojho poľa?? Tiež by si na to najal radcov, právnikov a bohvie ešte koho??

     Dúfajme, že slovenská basketbalistka čoskoro prestane hrať a začne sa po vzore svojej rumunskej kolegyne venovať korupcii!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?