Biznismeni s taštičkami!!

Autor: Stanislav Martinčko | 24.2.2015 o 14:38 | Karma článku: 12,99 | Prečítané:  1859x

Slovensko je úžasná krajina, ktorá dovoľuje mať veľkých a úspešných biznismenov len tým, že chodia s taštičkami po našom Slovensku, títo taštičkári, to sú vlastne ľudia napojení na vládnu stranu, ktorí striehnu na to, aby každá jedna lukratívna štátna zákazka bola pridelená k tomu správnemu adresátovi.

      Títo ľudia sú za najlukratívnejšími biznismi v štáte, stavajú obrovské stavby bez toho, aby mali vo firme, čo len jednu lopatu. Oni však nemajú nič, len čarovnú taštičku, v ktorej sa ukrývajú rôzne napojenia a previazania potrebné na to, aby biznis fungoval. Za svoju prácu berú desiatky, dvadsiatky ...,  o ktorých hovorí R. Fico, vedia šikovne násobne navýšiť cenu tak, aby sa ušlo každému zainteresovanému. Keď už profit je vo vrecku a rozdelený podľa zásluh, postavenia a funkcie o biznis sa prestanú zaujímať a je im v podstate jedno, či tí, ktorí sa najviac narobia, dostanú za svoju prácu zaplatené. Typickým príkladom je už mnohokrát omieľaný Váhostav, ktorý od štátu,  ako on tvrdí zaplatené dostal, ale k tým, čo odviedli prácu neostane nič, len dlhy a ťažko skúšané rodiny. Páni s taštičkami už profit medzi zúčastnenými rozdelili a riaditeľ Váhostavu drzo a cynicky vyhlási, že drobní veritelia môžu byť radi, že dostanú 10% aj to po splátkach za 5 rokov. Nemohol by sa nikto čudovať týmto oklamaným drobným živnostníkom, keby vzali lopaty do rúk, lebo oni  tie lopaty aj skutočne majú a premastili nimi niekomu chrbát. Váhostav a Doprastav nie sú v tomto našom silne korupčnom, sociálnom štáte sami, lebo ako sa zdá, je to prax skoro všade, kde sa jedná o biznis so štátom. Vie o tom svoje aj napríklad podľa bilbordov jedinečný Richard Raši, kde Európske hlavne mesto kultúry má aj jeho zásluhou mnoho nevyplatených faktúr, nad ktoré sa dokáže sociálne preniesť a tvári sa, že sa ho to netýka, lebo on sa vo svojom živote s korupciou nikdy nestretol a ak by sa aj náhodou stretol, tak takúto traumu by aj ako lekár ťažko zniesol a to nehovoríme o jeho učiteľovi, štátnikovi Paškovi, čo by mu ten dal za to, že nebol voči korupcii viac odolný. Nedávny medializovaný podnikateľ z Vranova jasne ukázal, ako fungujú taštičky a firmy v nich v tomto dokonale korupčnom systéme. Podnikateľ, ktorý fyzický staval klietky na smetiaky bol až siedmy v poradí firiem, ktoré mali do činenia s touto zákazkou a tak sa stalo, že ten, ktorý to staval nemá do dnešného dňa za svoju prácu zaplatené a mesto Vranov tvrdí, že nemá s tým nič spoločné, lebo oni uzavreli zmluvu  s inou firmou, ktorej za zákazku vyplatili a podnikateľ sa môže ísť pásť.  

Až do takého obludného stavu korupcie doviedla našu krajinu vláda komunisticko-boľševického zlepenca!!!!

      Môže tak Slovensku dlho fungovať, to sa ozaj čaká na lopaty???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?