Milodary doktora Liptáka a zmiznuté 2 miliardy!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 16.2.2015 o 14:42 | (upravené 16.2.2015 o 14:59) Karma článku: 13,73 | Prečítané:  2107x

     Včerajšia debata na TA3 mala ktovieaký zámer, keď sa občania a zároveň platitelia do zdravotnej poisťovne vôbec nedozvedeli kam miznú stámilióny z našich zdravotných odvodov.

Bohvieakým  záhadným spôsobom sa dostal na ministerské kreslo pán Čislák, keď sa k týmto zmiznutým 2 miliardám vôbec nevyjadril, ale nezabudol obhajovať nákup CT z Piešťan a nevidí žiaden problém v našom zdravotníctve. Svojimi vyjadreniami skôr pripomínal vrece zemiakov, o ktorom kedysi hovoril jeho stranícky šéf. Ďalší diskutujúci riaditeľ nemocnice si dával pozor, aby  ani slovkom neurazil ministerstvo, lebo ak, tak dnes už mohol byť vymenený a preto by bolo pre neho výhodnejšie radšej mlčať, ako kŕmiť divákov jalovými rečami. O pánovi Uhliarikovy sa radšej nezmienime a dvaja doktori  obhajovali svoje záujmy. Nosnou témou ostali teda milodary doktora  a kam miznú miliardy, ktoré spomínal doktor Lipták kompetentných a ani moderátorku vôbec nezaujímali. Prečo je to tak, to vedia len oni a raz sa to určite dozvedia aj občania. Na chodbách nemocníc sa šušká všeličo a aj o tom, ako by možno mohli miliardy miznúť.  Riaditelia a mocní tejto krajiny nepotrebujú od pacientov úplatky, či nebodaj ako pán kardiológ Fisher nejakých operencov, oni si vedia sofistikovaným a zákonným  spôsobom vyviesť z účtov zdravotných poisťovní toľko peňazí, že si môžu dopriať celé stáda operencov každý deň. Na tento účel si môžu v daňových rajoch, Cypre a kade - tade po svete vytvoriť firmy, ktoré s ich plným požehnaním obchodujú so zdravím našich občanov. Takéto firmy potom majú zelenú, nakupujú vo väčšine prípadoch predražené prístroje, lieky, dokonca i stravu a samozrejme, že aj výkony, ktoré prevádzajú nemocnice. Vie sa veľmi dobre, že za niektoré operácie poisťovne nie zriedka platia 100 – 200 tisíc EUR, ktorých výkon môže nakúpiť nejaká spriaznená firma, ktorej zdravotná poisťovňa  zaplatí a do nemocnice už prídu peniaze  oholené o profit mocných. Možno, že sa to deje inak, preto by bolo vhodné, aby ľudia, ktorí v zdravotníctve o takých praktikách vedia prestali sa báť a mlčať, lebo verejnosť by sa o týchto veciach mala dozvedieť. Nemal by sa o tom dozvedieť premiér, lebo vieme, že  on nie je ten, ktorý sa tým zaoberá, lebo aj dopisy, ktoré mu písali z Piešťan zostali nepovšimnuté. Najlepší prijímateľ týchto dopisov, je slovenská verejnosť, ktorá jediná má silu tento nehanebný stav zmeniť.

       My, občania sme jediní, ktorí tento nehanebný stav nášho zdravotníctva pociťujeme na vlastnej koži a my musíme dať jasne najavo, čo si o tom myslíme a že sa už nedáme donekonečna balamutiť sociálnym štátom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?