Kaliňák: Kamaráti už nebudú zarábať!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 12.2.2015 o 13:15 | Karma článku: 12,48 | Prečítané:  1704x

       Minister Kaliňák za prítomnosti premiéra spustili s veľkou slávou elektronické obstarávanie služieb a tovaru tzv. štátne zákazky.

       Obaja  na tomto brífingu oznámili verejnosti, že kamaráti prestanú profitovať na štátnych zákazkách, lebo elektronický systém vždy vygeneruje najvýhodnejšiu cenu pre štát a tak sa ušetria stámilióny EUR. Ak sme doteraz hovorili, že skoro každá jedná štátna zákazka je predražená a tieto kšefty sa dejú pod kuratelou vládnej strany, tak to naše konštatovanie potvrdil minister Kaliňák a premiér R. Fico. Lenže tu nie je na mieste otvárať šampanské, lebo tie plánované ušetrené stámilióny doteraz tiekli do gágorov spriazneným firmám a jednotlivcom a konštatovať teraz, že kamoši sa už nebudú môcť obohacovať, je len potvrdenie, že sa to dialo s vedomím zodpovedných a dokazujú neschopnosť vládnej strany bojovať s korupciou, nakoľko ju oni považujú za budovateľský úspech. Korupciu v štátnych zákazkách doviedli prijímaním príslušných zákonov v NR SR do takého štádia, keď aj očividné rozkrádanie je v rámci zákona a občania sa nestačia čudovať akú zmes zákonov  naši zákonodarcovia prijímajú , ktorí hlasujú palcovou metódou a nie skutočnými potrebami našej krajiny. Z toho vidíme, že jednotnosť pri hlasovaniach vládnej strany je pokrytecká a je motivovaná vlastnými kšeftami, vidíme , že mnoho z našich zákonodarcov buď otvorene, alebo skryte profituje na zákazkách so štátom. Ak sa to deje od roku 2006 až doteraz, tak vyjadrenie našich mocných, že -  Máme dosť!!-  je viac ako pravdivé. Dnešné elektronické obstarávanie im môže byť ukradnuté, oni svoje zarobené peniaze, dávno presunuli mimo Slovenska, do daňových rajov po celom svete a teraz zo svojich honosných víl, či jácht, môžu sledovať mordovanie domácich firiem s elektronickým obstarávaním. Je viac ako tragické k nám občanom, že všetka tá korupcia sa diala za plného vedomia našich mocných, ktorí si tak kupovali stranícku poslušnosť, ktorá bola vlastne obchodom s našimi peniazmi. My tento korupčný stav našej krajiny tolerujeme a nečinne sa pozeráme, ako  kamoši za pár rokov zbohatli tak, ako sa to nepodarilo celej generácií živnostníkov, ktorí pracujú od rána do večera a od štátu sa skôr dočkajú hádzania polien pod nohy, ako skutočnej pomoci, kde štát je schopný pre pár EUR živnostníka šikanovať a ten istý štát sa iba prizerá ako sa kradnú milióny od rána do večera. Na druhej strane v našej krajine žijú státisíce občanov, ktorí žijú z ruky do úst a nie raz v tej ruke nemajú nič, ich život ani z ďaleka nepripomína žitie v sociálnom  štáte, aký je obvyklí v iných krajinách a a j tu štát na miesto pomoci nie raz aj tých najbiednejších šikanuje a ich ťažký život sa tak stáva čoraz ťažší.

       Dočkáme sa zmeny??!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?