Sociálny kráľ a sociálny princ Pavlis.

Autor: Stanislav Martinčko | 27.1.2015 o 14:01 | Karma článku: 14,31 | Prečítané:  1910x

Už dlhšie hovoríme o tom, že Slovensko sa čoraz viac stáva kráľovstvom ako riadne spravovanou krajinou, kde je zabezpečená rovnakým dielom pre všetkých spravodlivosť a dodržiavanie práva.    

       Takto sa namiesto sebavedomých a spokojných občanov stávajú poddaní, ktorí sa nevedia domôcť spravodlivosti a práva. Naše životy  a osudy nie sú závisle od vladárov takých, ktorí spravujú našu krajinu spravodlivo a čestne, ale od vladárov, ktorí si myslia, že sa stali kráľmi, princami, či podprincami s mnoho miliónmi poddaných, ktorí majú za povinnosť truhlicu s názvom štátny rozpočet, len napĺňať a nesmú sa starať o to, ako sa hospodári aj s našimi peniazmi.   Náš kráľ si svojich princov nemôže ľubovoľne vyberať, ale ich vyberajú šikovní dvorania podľa toho, aké úlohy má ako princ plniť. Na tento spôsob vyberania princov upozorňujú mnohí občania a veľmi trefne to pomenovala pani Veronika Remisová vo svojom včerajšom blogu, kde opísala, kto, akým spôsobom a prečo bol práve pán Pavlis menovaný za ministra hospodárstva. Z uvedeného je vidieť, že tento pán spĺňa všetky predpoklady na to, aby sa podľa vzoru ostatných sociálnych princov staral predovšetkým o seba a poddaných mal v paži, lebo ak by občanov v paži nemal, tak by sa už bol dávno zaujímal a urobil by potrebné kroky na to, aby Slovensko nemalo široko - ďaleko najdrahší benzín či elektrinu.  Slovensko v svojej histórii malo občanov poslušných, ktorí sa k vrchnosti správali ponížene, úctivo a  len zopár ráz sa dokázali vzchopiť a postaviť sa za svoje práva. Je čoraz viac jasnejšie, že slovenský národ  začína mať dosť ponižovania od súčasných sociálnych kráľov a sociálnych princov. Chodíme a rozprávame sa s ľuďmi, ktorí hovoria, že tam kde vkročí sociálna noha, zároveň s ňou vkročí aj korupcia, sociálni princovia a podprincovia zneužívajú svoju moc na obohacovanie seba a kašlú na poddaných. Týmto sociálnym nohám ak sa niekto nepodvolí, tak nemá šancu dostať sa k štátnej zákazke. Bez korumpovania sociálnych princov a podprincov môže zabudnúť na čerpanie eurofondov. Živnostník, alebo malý podnikateľ, ktorý nepristúpi na túto korupčnú, sociálnu hru môže očakávať od štátu šikanu a nie pomoc. Tieto sociálne nohy nechávajú za sebou nezaplatené faktúry za prácu, nechávajú za sebou zbedačených živnostníkov a ich rodiny, nechávajú nás napospas exekútorom, ktorí dokážu z toho profitovať a sociálny štát sa pozerá, ako sa zo 100 EUR dlhu stáva v konečnej fáze dlh niekoľko tisíc EUR.

        Na druhej strane naši sociálni vladári dokážu sami našu krajinu zadlžovať raketovým tempom, vedia že sú nedotknuteľní a nestarajú sa o našu a našich detí budúcnosť, veď ako niekedy sa raz vyjadril štátnicky kráľ – Už mám (máme) dosť!!-.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?