Zdochne na Slovensku objektivita médií, alebo sa narodí nová???

Autor: Stanislav Martinčko | 23.1.2015 o 14:38 | Karma článku: 11,14 | Prečítané:  1026x

     Objektívnosť slovenských médií a najmä spravodajská časť zďaleka nespĺňa to, čo majú zo zákona ustanovené.

      Neideme polemizovať o všetkých, spomenieme spravodajskú TA3 a verejnoprávnu RTVS. Dnešný stav na Slovensku má všetky znaky totalitno-boľševického systému, ktorý je ešte podčiarknutý kmotrami. Napríklad TA3  informuje svojich divákov jednostranne, dáva veľký priestor pre propagandu vlády a jej prisluhovačov. Systém vládnych monológov je oslavou dosiahnutých výsledkov, kedy sa opozícii neposkytuje adekvátny priestor a do politických diskusií si podľa všetkého oponentov nevyberá TA3 či novinár, ale témy a otázky, s kým áno a s kým nie, si určuje člen vládnej strany, ktorý vo svojom monológu nenachádza v redaktorovi fundovaného, pripraveného novinára, ale žiačika, ktorého hlavnou úlohou je nepomýliť sa pri kladení pripravených otázok. Takto pripravená beseda má za následok, že Slovensko z toho vychádza ako krajina, v ktorej je radosť žiť a čakajú nás čoraz svetlejšie zajtrajšky. Ak by to tak nebolo, tak novinári by predstaviteľom vlády nedali dýchať a svojou  pripravenosťou by ich grilovali, ako kurčatá. Takto naši vladári nemusia verejnosti vysvetľovať svoje kroky, nemusia ich obhajovať, ale robia všetko tak, aby vyhoveli svojim mecenášom. Je viac ako zarážajúce, že obchvat Bratislavy je pre našich gazdov lepší, keď zaň my všetci zaplatíme 4,5 miliardy EUR, ako 1,2 miliardy EUR. Zdôvodnenie, že nie je 250 miliónov ročne, ale 150 miliónov po dobu 30 rokov je to, čo by malo zaznievať v médiách a zodpovedných grilovať, aby sme sa všetci dozvedeli, čo je za tým. Namiesto toho počujeme s úst našich vladárov samé žvasty, ktoré s objektívnosťou nemajú nič spoločné a správajú sa ako mudrlanti, ktorí zjedli všetku múdrosť sveta.  Politik, ktorý svoju prácu robí čestne a zodpovedne,  vie svoje kroky s akýmkoľvek politickým  protivníkom obhájiť a nerobí mu problém sa nechať grilovať aj tým najfundovanejším novinárom. Prečo náš premiér médiám a nám občanom neodpovedal na otázku, či a načo bol na Vazovovej, prečo si do politickej diskusie vyberá len pána Figeľa a raz do roka podobne neškodného B. Bugára?? Ak sa na to  pozrieme očami nezávislého občana, tak je to slovami premiéra na zdochnutie!!! Slovensko si zaslúži objektívny spravodajský kanál podobný, ak nie lepší, ako majú v Čechách ČT24, ktorý by bol pod dohľadom zástupcov politických strán, občianskych združení i poslancov. TA3 by potom mohla svoju vášeň z robenia spravodajstva venovať komu sa jej zapáči.

      Zrejme pán Mika má iné starosti, ako sa trápiť s nejakou objektivitou na Slovensku a je mu jedno, či zdochne, alebo sa narodí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?