Kaliňák: Slovensko je bezpečné! Študenti: Mali sme šťastie, že nás polícia nezastrelila!!

Autor: Stanislav Martinčko | 22.1.2015 o 14:27 | Karma článku: 13,09 | Prečítané:  1236x

        Minister Kaliňák pokračuje za pomoci spriatelených médií v predvolebnej kampani a tvári sa, že s budovaním korupčného štátu a tým pádom aj korupčnej polície nemá nič spoločne.

        Chváli sa vysokým percentom objasnenosti trestných činov, ktoré môže byť vysoké najmä tým, že sa pochytajú malí zlodejíčkovia priamo pri čine.  Pri tejto príležitosti však nehovorí o veľkých zlodejoch, ktorí na Slovensku chodia po slobode vyobliekaní v slušivých oblekoch a bielych košeliach. Bezpečnosť občanov sa nedá merať len tak, že ich za každým rohom nečaká nejaký darebák, ktorý ich ovalí po hlave a ozbíja, ale bezpečnosť je aj to, ak občan riadne odvedie svoju prácu a za tú nemá riadne zaplatené, ale je okradnutý, tak ako v prípade Vahostavu a Doprastavu sa na tých, ktorí tento stav zapríčinili namiesto riadneho vyšetrovania a vyvodenia zodpovednosti týchto ľudí polícia kryje a nič nečiní. Okrem toho polícia má pod vedením ministra Kaliňáka niekoľko väzných prešľapov, ktoré by v inej krajine mali za následok odstúpenie ministra. O tom vedia svoje študenti z diaľnice, ktorí len zázrakom neboli políciou zastrelení, aj keď nepáchali žiadnu trestnú činnosť, menej šťastia mala pani z Bratislavy, ktorá zastrelená bola, nie políciou, ale manželom, ktorý sa jej dlhodobo vyhrážal a polícia neurobila kroky, aby tomu zabránila. O benevolencii polície svedčí aj včerajší prípad týranej ženy z Martina. Týraných žien je na Slovensku veľa a tie pri svojich problémoch narážajú na nezáujem zo strany polície. Občania nemajú pocit, že ak sa deje voči nim niečo nezákonné, môžu sa s dôverou obrátiť na políciu, lebo nevedia, či ten, ktorý tu nezákonnosť pácha nebude o tom vedieť skôr, ako oni prídu domov. Jedna z najobľúbenejších činnosti polície je vyberanie pokút, ktoré sú najmä za dopravné priestupky, v takej výške, ako keby občania mali priemerné platy Luxemburska. Vodička z Bratislavy a nie len ona vie svoje o bezpečnosti, ktorú jej svojim konaním spôsobila polícia. Ale čo je z pohľadu občana najpodstatnejšie je to, že polícia je pod politickým vplyvom a zďaleka nie je nezávislá, ako je to zvykom vo vyspelých demokratických krajinách. Vezmime si len taký nedávny škandál s CT prístrojom a všetok ten cynický biznis so zdravím občanov, tak vidíme, že ten, ktorý z toho podivnými kľučkami profituje je ústami premiéra prehlásený za štátnika a ten sa tvári, že je svätý za dedinou a to stačí našej korupčnej polícii nato, že sa o prípad nezaujíma a keď sa zaujíma, tak len do tej miery, aby nič ako v mnohých prípadoch nevyšlo na svetlo Božie.  Ak by sa podobný prípad stal v Nemecku, či Rakúsku tak štátnik podobný nášmu, by v takejto krajine čelil rozsiahlemu vyšetrovaniu a v politike by pre podozrenia skončil, tak ako prezident Nemecka, ktorý tiež pre podozrenie s financiami vo funkcii sám skončil.

      Ak sa nebude polícia rovnako správať k štátnikom ako k obyčajnému chudákovi, ktorý zoberie suchý konár v lese, tak sa minister vnútra bude zbytočne chváliť percentami!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?