Vláda: Náš rozpočet je čoraz lepší!! Ľudia: Náš život je čoraz horší!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 17.12.2014 o 14:51 | Karma článku: 13,55 | Prečítané:  1200x

       Premiér s ministrom financií pyšne hovoria o rozpočte na rok 2015, ako o najlepšom v EÚ a chvália sa, že len štyri krajiny spolu s našim majú rozpočet takých kvalít.

       Samozrejme, že zabudli dodať, že celý tento rok a v budúcom ešte viac plánujú zdierať všelijakými poplatkami  státisíce živnostníkov a ich život sa tak stáva čoraz viac neznesiteľnejším, lebo namiesto pomoci od štátu ich štát len zdiera. Štátna pomoc je dopriata len pár vyvoleným, ktorí aj keď ako v prípade Váhostavu a Doprastavu ožobráčia zákonným spôsobom tisíce drobných živnostníkov o ich vydreté peniaze na výstavbe diaľnic, tak štát týmto vyvoleným znova a znova prideľuje štátne zákazky. Vážená vláda, takým spôsobom možno podnikať len na Slovensku, ale mohli by zmienené firmy takým spôsobom podnikať trebars v Rakúsku, Nemecku, Luxembursku?? Živnostníci týchto zmienených krajín by sa patričným spôsobom postavili proti takým praktikám a zodpovední za tieto praktiky by sa už nemohli uchádzať o štátne zákazky, ale by čelili  trestnoprávnej zodpovednosti. Ale nie len oklamaní Váhostavom a Doprastavom sa majú čoraz horšie. Slovensko je svedkom toho, ako sa štát nestará zodpovedne o choré deti, rodičia týchto detí trpia nie len tým, že sa musia vyrovnávať s hendikepom svojich potomkov, ale musia trpieť a strpieť svoj nerovný boj so štátnymi byrokratickým systémom a v ich ťažkom nerovnom boji im nie raz namiesto štátu, pomôžu jednoduchí občania, ktorí s nimi súcitia a nie je im ľahostajný ich nie raz ťažký osud. Rôznymi zbierkami a inou pomocou suplujú štát, ktorý sa chváli svojim rozpočtom a sociálnou vládou.

Vláda nie je schopná a ochotná pripraviť zmenu sociálneho systému tak, aby sa pomoci dostalo každému, kto je na pomoc odkázaný. Slovensko je malá krajina s tisíckami bezdomovcov, o ktorých sa štát nevie radne postarať. Štát, ktorý sa nevie postarať o núdznych a trpiacich sa zbytočne chváli dobrým rozpočtom.  Občania však vedia a čoraz viac sa dozvedajú, že sociálna vláda sa stará najmä o seba a svojich kamarátov.

          Premiér a minister financií by nemal porovnávať len rozpočty, ale aj životnú úroveň v zmienených krajinách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.


Už ste čítali?