S Vami sa Slovensko nikdy nebude mať lepšie!!!

Autor: Stanislav Martinčko | 20.11.2014 o 12:24 | Karma článku: 12,59 | Prečítané:  1968x

       25 rokov od nežnej sa Slovensko nachádza na rázcestí a znova sa občania dožadujú zmeny. 80% občanov nie je spokojné s vývojom v našej krajine a vinu na tom majú politické strany, ktoré sa radi nazývajú štandardné, ale doteraz nikdy nevysvetlili, čo je to štandard.

       Či je to neustále vzájomné osočovanie sa z toho, kto viacej nakradol, či je to prijímanie zákonov šitých na mieru určitým skupinám, či je to neriešenie najväčších problémov súčasného Slovenska, ako je korupcia, súdy a chudoba, ktorá je úzko spojená s rómskym problémom. Aj keď je vysvetlenie hocijaké, faktom ostáva, že život na Slovensku sa k Západu približuje veľmi pomaly a v čom sa Slovensko priblížilo sú ceny, ktoré sú na Slovensku v niektorých prípadoch aj vyššie ako na Západe, tu by sme spomenuli ceny benzínov. Ak si porovnáme výšku dôchodku toho najbiednejšieho rakúskeho dôchodcu zo slovenským, tak ten rakúsky bedár by bol na Slovensku boháč. R. Fico veľmi rád nazýva svojich politických oponentov, že sú z pravicového zlepenca, pritom zabúda, že aj on je súčasťou zlepenca, ktorý by sa aj mohol volať komunisticko-boľševický zlepenec. Tieto zlepence fungujú na princípe -vyhraj voľby a môžeš všetko!! - a až na pár výnimiek považujú vládnutie za rýdzo stranícky klientelizmus, kedy  do zodpovedných funkcií nominujú mnohokrát neschopných straníkov, ktorí s funkciou narábajú nezodpovedne a nad záujmy občanov stavajú kšefty pre seba a kamarátov. Keď sa pozrieme na povojnový vývoj Nemecka, ktoré za 25 rokov po vojne, kedy sa  z rozbombardovanej krajiny stalo výkladnou skriňou rozvoja, výškou životnej úrovne, celý svet ostal v nemom úžase nad tým, ako vedeli zveľadiť svoju krajinu. Pomoc, ktorú dostali Nemci od sveta totiž neprehajdákali, nerozkradli, ale ju zmysluplne využili pre svoju krajinu. Na tento účel prijali adekvátne zákony, ktoré bez výnimky platili pre všetkých. Aj Slovensko za 25 rokov prešlo určitým vývojom, ale veľmi veľa sme prehajdákali a rozkradli a tak namiesto zmysluplného využitia eurofondov pre krajinu ich nevieme využívať a aj čo využijeme, tak je to tak, že značná časť prostriedkov zmizne vo vreckách  politikov štandardných politických strán a ich prisluhovačom. Politici celé roky rozprávajú o kradnutí, ale systém, ktorý na Slovensku funguje dokáže potrestať za krádež len nejakého chudáčiska, ktorý si zoberie z lesa suchý konár. Občania sú čoraz chudobnejší a bohatí bohatnú na náš účet beztrestne veselo ďalej.

     Preto, ak sa Slovensko nezbaví raz a navždy tých, ktorí tento stav na Slovensku spôsobili,  nikdy sa nebudeme mať lepšie!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?