Slovensko nie je právny štát!!

Autor: Stanislav Martinčko | 22.9.2014 o 14:38 | Karma článku: 9,69 | Prečítané:  1100x

        Okrem korupcie, rómskeho problému má Slovensko aj obrovský problém so súdmi a právom, preto občania tento náš štát vnímajú skôr ako štát bezprávny.

Aj terajšie zmeny uskutočnené v justícii majú skôr zmeny kozmetické a nie systémové. Slovenské právo pokračuje v šľapajach, ktoré vyšliapal ešte komunistický režim a ten sa riadil zásadami, že tí ľudia, ktorí majú moc, postavenie a peniaze, tak pre tých je zaručená beztrestnosť a tá väčšia skupina občanov bez postavenia, moci a peňazí má zaručenú šikanu a basu. Tu si uveďme malý príklad: Ak sa prichytí nejaký chudáčisko v lese so suchým konárom na pleci, tak ten sa potresce za krádež mnohomesačným, v horšom prípade niekoľkoročným väzením. Ale ak mocní, vysoko postavení a majúci veľa peňazí ukradnú milióny, tak počnúc  políciou, prokuratúrou a súdmi sa nestalo nič a ďalej sa môže veselo bačovať. Tu tiež uvedieme malý príklad: Gorila, ktorá sa nikdy nevyšetrí, emisie sú v lufte a o predražených štátnych zákazkách a eurofondoch ani nehovoríme. Preto, ak sa nezmení systém tak, že každý bude niesť za svoje činy aj zodpovednosť a to aj trestnoprávnu, tak právo a spravodlivosť sa od občanov bude len vzdiaľovať a aj dve dámy, ktoré sa dostali na čelo Najvyššieho súdu a Súdnej rady budú len ďalšími figúrkami na šachovnici, lebo ďalšia hra sa bude uskutočňovať s tými istými figúrkami. Čo sa takto zmení? Nič!

         Na to, aby sa naše súdnictvo dostalo na úroveň práva a spravodlivosti vyspelých krajín potrebuje radikálne a zásadne zmeny, ktoré môžu uskutočniť len politici a politické strany, ktoré nie sú zaťažené škandálmi a previazané kadejakými sieťami!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?