Slovensko nie je právny štát!!

Autor: Stanislav Martinčko | 22.9.2014 o 14:38 | Karma článku: 9,69 | Prečítané:  1097x

        Okrem korupcie, rómskeho problému má Slovensko aj obrovský problém so súdmi a právom, preto občania tento náš štát vnímajú skôr ako štát bezprávny.

Aj terajšie zmeny uskutočnené v justícii majú skôr zmeny kozmetické a nie systémové. Slovenské právo pokračuje v šľapajach, ktoré vyšliapal ešte komunistický režim a ten sa riadil zásadami, že tí ľudia, ktorí majú moc, postavenie a peniaze, tak pre tých je zaručená beztrestnosť a tá väčšia skupina občanov bez postavenia, moci a peňazí má zaručenú šikanu a basu. Tu si uveďme malý príklad: Ak sa prichytí nejaký chudáčisko v lese so suchým konárom na pleci, tak ten sa potresce za krádež mnohomesačným, v horšom prípade niekoľkoročným väzením. Ale ak mocní, vysoko postavení a majúci veľa peňazí ukradnú milióny, tak počnúc  políciou, prokuratúrou a súdmi sa nestalo nič a ďalej sa môže veselo bačovať. Tu tiež uvedieme malý príklad: Gorila, ktorá sa nikdy nevyšetrí, emisie sú v lufte a o predražených štátnych zákazkách a eurofondoch ani nehovoríme. Preto, ak sa nezmení systém tak, že každý bude niesť za svoje činy aj zodpovednosť a to aj trestnoprávnu, tak právo a spravodlivosť sa od občanov bude len vzdiaľovať a aj dve dámy, ktoré sa dostali na čelo Najvyššieho súdu a Súdnej rady budú len ďalšími figúrkami na šachovnici, lebo ďalšia hra sa bude uskutočňovať s tými istými figúrkami. Čo sa takto zmení? Nič!

         Na to, aby sa naše súdnictvo dostalo na úroveň práva a spravodlivosti vyspelých krajín potrebuje radikálne a zásadne zmeny, ktoré môžu uskutočniť len politici a politické strany, ktoré nie sú zaťažené škandálmi a previazané kadejakými sieťami!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?