Ústava pre nás, Ústava pre nich a sankcie!!

Autor: Stanislav Martinčko | 2.9.2014 o 14:13 | (upravené 3.9.2014 o 11:30) Karma článku: 7,91 | Prečítané:  601x

Keď sa opýtate ľudí na Slovensku, čo je v Ústave napísane, tak málokto to vie a málokoho to zaujíma.  

       Pre väčšinu z nás je Ústava vnímaná ako život v spravodlivom štáte, o otcoch, ktorí chcú riadne uživiť svoje rodiny, o matkách, ktoré chcú riadne vychovávať svoje deti, aby rodiny nemuseli mať obavy, či deti na deň Ústavy budú môcť ísť do školy s taškami a oblečení tak, aby sa nemuseli pred spolužiakmi hanbiť, aby učitelia na deň Ústavy mohli začať učiť z učebníc a nie ako každý rok len improvizovať a všelijako nahradzovať učebnice, ktoré pravidelne na začiatku školského roka chýbajú. Všetci dookola len konštatujú a lamentujú, že majú deravé okná na školách, zateká im strecha, chýbajú pomôcky, nefungujú telocvične  a už roky počúvajú tú istú pesničku od zodpovedných, že niet peňazí a o platoch, aké majú v iných štátoch môžu slovenskí učitelia, len snívať. Na Slovensku niet peňazí pomaly na nič, tak sa potom nečudujme ako dopadajú v hodnotení úrovne univerzít v celosvetovom meradle naše univerzity. Systém, ktorý dnes funguje v školstve umožňuje vlastniť univerzitu kde – komu, bez toho, aby sa dbalo na úroveň vyučovania a na perspektívu absolventov. Ústavný súd, ktorý má bdieť nad dodržiavaním Ústavy a zákonov, koná pomaly a na všetko má čas a nehľadí na naliehavosť svojich rozhodnutí, rozhoduje mnohokrát nejednoznačne a tak si Ústavu, každý vykladá po svojom. Je benevolentný k vyhláseniam ústavných činiteľov, ktorí hovoria, že Slovensko nie je právny štát, ako to urobil  predseda Najvyššieho súdu a zdupľoval premiér R. Fico, ktorý hovoril, že právo bude pre občanov len vtedy, ak budú mať viac peňazí. Ústavu nestačí vylepiť do tried, alebo ako bývalý prezident rečnil, že by Ústava mala byť v každej rodine. Ústavou by sa mali riadiť najmä tí, ktorí vedú Slovensko a ako vidno z ich krokov, nie raz považujú Ústavu za zdrap papiera.

       V týchto dňoch rezonujú v spoločnosti i vo svete sankcie, ktoré prijala EÚ voči Rusku a opačne. Je len samozrejme, že sankcie tak ako vojna, nemajú víťazov. Náš premiér tieto sankcie považuje za nezmyselné, ak sú také, ako o nich hovorí, nemal by sa nimi vôbec zaoberať, ale priniesť na rokovací stôl podľa neho sankcie, ktoré majú zmysel.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?