Aj august ´68 aj august ´14 nás vyháňa z vlasti!

Autor: Stanislav Martinčko | 22.8.2014 o 13:55 | Karma článku: 9,24 | Prečítané:  1258x

Keď v auguste ´68 tanky prinútili státisíce Čechoslovákov opustiť svoju vlasť a museli odísť žiť mimo svoju krajinu, nevedeli, že tak budú musieť robiť aj v auguste ´14.

        Režim, ktorý po tankoch nastal im až na pár výnimiek nikdy nedovolil vrátiť sa späť. Totalitný režim, si svojich občanov nevážil, žil len v svojej propagande o zahnívajúcom kapitalizme a rozkvítajúcom socializme. Tí, čo ostali doma a neohli chrbát živorili na okraji spoločnosti, trpeli nie len oni, ale aj ich rodiny  a deti. Oproti 50-tym rokom mali aspoň tú výhodu, že ich nevešali. Stranícka legitimácia sa stala vysvedčením, ktoré otváralo vstupenku k funkcii a málokedy sa dbalo na odbornosť a čím vyššia funkcia, tým väčšia beztrestnosť. Tento systém spôsobil, že Československo sa svojou úrovňou vzdiaľovalo vyspelému svetu, obohnali nás ostnatým drôtom a nechali nás, aby sme im za to nadšene mávali. Zaostávanie oproti iným  vyspelým krajinám sa stala očividnou. Časy, keď stranícka legitimácia bola vstupenkou k funkcii sa na Slovensko  pomaly vracajú a v týchto rokoch obsadzujú všetky dôležité funkcie v štáte. Čím väčšia funkcia, tým je väčšia beztrestnosť - ako za starých čias! Systém, ktorý toleruje nerovnosť pred zákonom sa začína od skutočnej demokracie vzdiaľovať a je živnou pôdou pre rast korupcie.  Na potlačenie korupcie sa neprijímajú primerané opatrenia, lebo by postihovali najmä tých, ktorí tie opatrenia by mali prijať. O percentách  rozprávajú nie len tí, ktorí sa štátnych zákaziek zúčastňujú, ale hovoria o nich aj najvyšší predstavitelia.

         Ak nás státisíce v auguste ´68 vyhnali zo svojej vlasti tanky, tak v auguste ´14 nás státisíce nevyháňajú síce tanky, ale vyháňa nás systém, ktorý sa nespráva k svojim občanom tak, aby tu mohli slušne žiť a pracovať. Perspektíva najmä pre mladých ľudí je taká, že 70% z nich chce radšej žiť a pracovať mimo svoju vlasť. 

         Mocní Slovenska, nehanbíte sa zato??!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?